Jump to content


Fotografije
- - - - -

Velika baza trekova balkanskih zemalja


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
35 odgovora na ovu temu

#1 Bluealek

Bluealek
  • Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2009 - 12:25 PM

Našao sam malo vremena da konačno realizujem ono o čemu već par godina pričam - multikorisnički web geografski infromacioni sistem, koji bi vremenom, zahvaljujući aktivnosti svojih članova, trebalo da preraste u najveću bazu trekova na našim prostorima:

http://www.stazeibogaze.info

To je zamišljeno prvenstveno kao baza planinarskih trekova, ali su, naravno, i bajkerski dobrodošli (samo u tagove umesto planinarenje/treking stavite biking). Može da se pretražuje na bar pet različitih načina, a svaki trek koji aploudujete se automatski iscrta na Google mapi (na raspolaganju je čak i pun trodimenzionalni Google Earth prikaz), a u slučaju da ste koristili GPX format (sem njega može i KML) automatski se generiše i visinski profil.

Bacite pogled, učlanite se, pa ako neko ima neki interesantan trek vožnje po divljini, dobrodošao je da okači! 8)
  • 0
My stories, my dreams, my pictures, my home - http://www.freebiking.org

#2 Bluealek

Bluealek
  • Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 December 2009 - 09:26 AM

Baš bi bilo lepo od vas kad bi neko od bajkera iz Makedonije postavio trek uspona na Solunsku glavu, sa nešto malo podataka o usponu, informacijom gde bi se tamo moglo noćiti i ponekom fotkicom...

Bacite pogled, trekići se množe :)
  • 0
My stories, my dreams, my pictures, my home - http://www.freebiking.org

#3 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 10 December 2009 - 08:37 AM

Vojvodjani, pa gde su bre trekovi Fruske Gore :?: :?: :?: Nema smisla da ostane bez i jednog treka #-o
  • 0

#4 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 10 December 2009 - 05:38 PM

meni malo izbija oci to sto je Severna Srbija oznacena kao Vojvodina, a "Centralna Srbija je u stvari Severna"

ma nemojte mi kasti.....


:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

[-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X

Severna Srbija je Vojvodina a Centralna je Sumadija+par malih regiona!!! ako ocete tako da krstite

inace vide ljudi trek odu na Bukulju i kazu narodu gde je u ovoj severnoj Srbiji najbolje jagnjece pecenje, a oni ga posalju u 3 lepe, i prekrstega po nosu, malo da budem prost...



OVO da se ispravi :!: :!: :!:
  • 0
GO RIDE!!!!

#5 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 10 December 2009 - 06:20 PM

Bluealek da te vidi Canak ne bi se dobro proveo...bas si bio surov prema Vojvodini. Nemoj to tako. Ja nemam veze sa V od vose, ali ono vise cenim njih i Novi Sad nego beograd (namerno napisano malo)
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#6 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 11 December 2009 - 10:05 AM

Canak bi se slozio sa mapom na sajtu!


Vojvopdina gore a Severna Srbija dole.... :?:

i bez skretanja sa teme dok se mapa ne promeni 8)
  • 0
GO RIDE!!!!

#7 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 December 2009 - 10:20 AM

Srednja Srbija... mislite Južna Vojvodina :mrgreen: :P
  • 0

#8 Sotir

Sotir
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 11 December 2009 - 04:21 PM

...Severna Srbija oznacena kao Vojvodina, a "Centralna Srbija je u stvari Severna"

Stvarno, kakvi su ovo biseri? Jel ovo neka politička provokacija?? Ili ako je u pitanju neznanje, kako ti ljudi misle da se orijentišu kad ni osnovne stvari ne znaju kako se zovu?
  • 0

#9 Bluealek

Bluealek
  • Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 December 2009 - 09:52 AM

Umesto da jalovo lupetate i politizujete mogli biste da budete korisni, ako imate čime. Pogledajte šta rade Slavko Šmit, Dobrica, Aca Lazović, Buca i ostali koji su postavili neki koristan sadržaj.

Još nešto - svaki pokušaj politizacije, odnosno uvođenja bilo kakvih nacionalističkih tema na sajtu takvog profila biće satrt u korenu. Sve što zanima i što treba da zanima njegove posetioce i korisnike jeste isključivo priroda i njeno otkrivanje. Jedino tako će taj sajt biti masovno posećen i prihvaćen od strane svih sa zajedničkog govornog područja (a već ima sve veći broj članova iz BiH, Crne Gore, Makedonije i Hrvatske).
  • 0
My stories, my dreams, my pictures, my home - http://www.freebiking.org

#10 Sotir

Sotir
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 12 December 2009 - 12:30 PM

Odlično, znači da nije u pitanju politizacija nego obično lupanje. Pa kad je već tako, mogao bi - onaj ko treba - da ispravi to produktivno lupetanje (za razliku od našeg jalovog). Nema potrebe da se reaguje kao nervozna mlada kojoj su kritikovali venčanicu.
  • 0

#11 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 12 December 2009 - 05:16 PM

Ako ćemo iskreno i komentari su vam u nekom bezveznom tonu... ne bih rekao da baš zvuče dobronamerno!
  • 0

#12 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 12 December 2009 - 05:38 PM

problem je samo sta je koji region, nije prica o tonu!

a mozemo svi da pomognemo izgradnju sajta, samo ako pise kako treba, ako pise Srbija zna se sta je Srbija i koji su njeni regioni danas

a kome nije jasno dacu mu text da vidi kad su jos Srbi bili na ovim prostorima, sto je glavna prepreka, jer ljudi nece da znaju, a pri tom da guraju u neke podele i odvajanja!

to sto ste ucili u skoli o doseljavanju slovena u 7. veku i prelazak u vojvodinu tek posle od turaka pa ovamo u 'tudje teritorije", to je malo zaobidjena stvar, nije ovo politika, nego istorija, kome smeta nek se beci po svojoj sobi, a to je da je to bio samo jedan mali region Srba, danasnja Vojvodina. Sto je danas i Severna Srbija 8) :mrgreen: 8)

a da skratim, ako se pravi becenje na istinu, onda je nekom bila namera da tako stavi, tj da dezinformise potencialne korisnike, radi svojih visih ciljeva, u suprotnom, mozemo svi na planinarenje 8)
  • 0
GO RIDE!!!!

#13 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 December 2009 - 09:53 PM

Sve što zanima i što treba da zanima njegove posetioce i korisnike jeste isključivo priroda i njeno otkrivanje.


'Ajde ti otkrij udžbenik geografije jerbo ću te reći učiteljici. Očekuješ da će neko sa strane da ozbiljno shvati trek kroz pripizdince kad vidi da je Kruševac za 15 km ispao iz severne Srbije?
  • 0

#14 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 13 December 2009 - 11:07 PM

Krusevac je Centralna Srbija ;)
  • 0
GO RIDE!!!!

#15 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 December 2009 - 11:35 PM

Zanimljivo kako je upravo to 'centralno' rešenje (koje bi otvorilo mesta i za kojekakve kompromise) neobjašnjivo ostavljeno po strani. Ostaje samo da se vidi hoće li se naći mesta za zdrav razum potpomognut naučnom klasifikacijom ili će ostati ovako... pa, samo ovako.

Mogu da zamislim scenu u kojoj nekom iole normalnom objašnjavam kako sam za vikend napravio lepu turu po planinama severne Srbije. Aha, planinama, misliš, bio si na Fruškoj? Neeee, bio sam na onim planinama iznad Drine. Znaš, to je na severu Srbije. A, da, da... Imam trek ako 'oćeš da ti dam? Neeeekaaaa...
  • 0

#16 Bluealek

Bluealek
  • Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 December 2009 - 09:24 PM

Raspravu na temu regionalne podele smo već imali, tamo gde treba, i urađene su određene korekcije koje su počivale na argumentima zdravog razuma. Ti argumenti su:

1) Prvobitna podela na severoistočnu, severozapadnu, jugoistočnu i jugozapadnu je čisto jezički zvučala rogobatno, koliko god geometrijski delovala precizno. Zamenjena je jednostavnijim terminima istočna, južna, zapadna i severna.

2) Pomerene su neke granice kako bi doline velikih reka zapravo predstavljale prirodne granice (Velike Morave, Zapadne Morave i Nišave). Jedini izuzetak je Južna Morava, jer da je granica između južne i zapadne Srbije bila na njoj, em što bi zapadna Srbija bila nesrazmerno veća od južne Srbije, em što bi u zapadnu Srbiju ušle neke planine koje po zdravoj logici niko tamo ne bi svrstao (recimo, Kukavicu ili Radan).

Teoretski, moguće bi bilo i vama zadovoljiti hirove tako što bi se termin severna Srbija preinačio u cnetralna Srbija, a granica umesto po horizontali povukla po vertikali (na primer, po Ibru i dalje ka severu Ibarskom magistralom), ali zaista mislim da je to potpuno irelevantno, jer je podela ionako čisto tehničko pitanje.

Ako bismo se sada bavili takvim budalaštinama bilo bi to zamagljivanje suštine i smisla sajta, skretanje u neke vode koje su potpuno bespredmetne u kontekstu njegove funkcije. Time bismo verovatno otvorili pandorinu kutiju i da sutra Bosanci krenu da pametuju na temu zašto granica između istočne i zapadne Bosne ide ovuda a ne onuda, a slično mogu da se postave i Makedonci, Bugari, Rumuni... Dakle molio bih za manje malicioznosti, a nacionalizme skrivene iza tobožnjih "istorijskih lekcija" sačuvajte za neki politički forum, jer je takvim raspravama tamo mesto. Da budem jasniji: UOPŠTE ME NE ZANIMA šta je ko od vas po nacionalnosti, niti me zanimaju vaše "istorijske istine". Ne nameravam da gubim vreme na takve gluposti. Ovde ili bilo gde.
  • 0
My stories, my dreams, my pictures, my home - http://www.freebiking.org

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 December 2009 - 10:22 PM

Sale, znam da u ovom univerzumu ne može da se desi da nisi u pravu, ali zašto ne bi, jasnoće radi, prihvatio podelu koju svi znaju umesto da izmišljaš novu?
  • 0

#18 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 15 December 2009 - 11:20 PM

ako te ne zanima sta je ko po nacionalnosti i sta je cinjenica a sta lupetanje i sta je cija istorja i stvarnost, onda nemoj da pravis podele koje su teska budalastina! ako ti nisi pravio onda nemoj da se becis, nego preporuci da se promeni!

a text zbrda zdola ti nista ne znaci bez konkretnih cinjenica, karta se ne pravi "e meni tako odgovara" kao sto canku odgovara da pola Srbije bude Vojvodina a ostale ko **** on ce covek u eu :mrgreen: pa pravi onako kako bi im se shlihtao :mrgreen:

zna se sta su u nasoj zemlji pokraine a sta regioni, a ne sad pokraine su vec obe drzave a ovo resto da pocepkam na onako kako se meni svidja


uostalom ako ti to ne smeta sto kritikujemo nema sta da se becis, a ako se becis i to gadno, znaci da si zagrizen za to tamo kako pise tj kako je podeljeno


a bez teorije tj istorije i geografije, tj cinjenica, nema sta da izmisljate novu kartu, teorija se ne brani pljuvanjem nego dokazima!!! ajd sad??? :D :D :D

"zamagljivanje suštine i smisla sajta" smisao sajta je da informise, ne da dezinformise, ili bas obrnuto ;)

a ako je podela cisto tehnicko pitanje sto onda toliko becenja na sugestije :D :D :D :D :D

a ako ti se ne gubi vreme na gluposti, onda idi pa gledaj u tu kartu i zadovoljavaj se pogledom u te podele


mi cemo da teramo mtb i da planinarimo i bez tih gluposti iako bi bilo bolje da se svi ukljuce, ali nekom to tako ne odgovaraaaaaaa :D :!: :?: :idea: #-o
  • 0
GO RIDE!!!!

#19 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 December 2009 - 07:43 AM

Ja kad bih pravio MTB bazu trekova Vojvodine :mrgreen: , podelio bih Vojvodinu na Fruškogorski , Vršački , i region Deliblatske peščare.. pa to opet ne znači da su to zasebne države ili regioni u pokrajni :mrgreen: .
Proizvođači vina na primer imaju istu ovakvu podelu.. sa dodatkom još Subotičkog regiona pa to ne znači da su oni separatisti :wink: . Mislim da se ne bi trebala mešati politika u sajtove sa ovakvom tematikom, stranica je napravljena za planinare i bicikliste, a oni ne znaju za granice.
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#20 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 December 2009 - 09:38 AM

AMIN! Ali ta podela je logična... da je ovo podeljeno po okruzima/srezovima/slivovima/planinama/geo. celinama niko ne bi ništa rekao.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika