Jump to content


Fotografije

Sunrace NRZ grupa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2008 - 01:42 PM

Sećate li se ove kompanije...ja da jer sam na jednom od prvim "MTB" u tadašnjem dobu imao njihove šiftere i menjače...u to vreme ništa naročito - u rangu Shimano SIS prvenaca.
Elem, evo njih ponovo na sceni i to ovog puta sa kompletnom drumaškom grupom naziva NRZ.
Da odmah kažem da je ovo solidno hrabar potez kada se upuštate u "borbu" sa kolosima poput Shimano-a, Sram-a, FSA i ostalih...
Međutim, ova grupa se pokazala kao izuzetno pouzdana, stabilna i laka za ugradnju. Kada se na to doda i perfektno izveden izgled, dolazi se do zaključka - topla preporuka za sve one koji traže nešto drugo, da nije Shimano, Sram i sl, a takođe traže pouzdanost i malu težinu.

Posted Image

Šamaraljke - ful karbon ručice, ergonomski odrađene, sa sistemom okidanja negde između Shimano-a i Campagnolo-a. Preciznost na nivou, naniže mogu da se svuku čak 3 brzine odjednom, dok naviše ide po 1 korak. Ono što bi moglo da se da kao mala zamerka je da bi trebalo poraditi na opciji finog štelovanja prednjeg menjača na samom šifteru.
Težina - levi šifter 192 gr; desni šifter 193 gr

Posted Image

Što se tiče pogona - pokazalo se da je čvršći od Rivala, 105, Rouleur-a, sa vrlo interesantnom konstrukcijom - naime, osovina pogona je od titanijuma koji je manjeg prečnika u delu koji ide kroz ram i povećava se tek kod samih krajeva gde se montira kurbla i lageri, što je retkost, pogotovu kada se uzme u obzir i sama izvedba kurbli.
Ovaj pogon se pokazao kao apsolutni favorit u smislu montaže koja je maksimalno uprošćena.
Šajbne su od 7075 alu legure, sa 6 pinova za lakše šiftanje lanca na velikoj šajbni.
Težina - 645 gr

Lanac je sasvim korektan, ali se pokazalo da SRAM pc 1090 ili KMC X10SL mnogo bolje rade, pa je to i preporuka.

Posted Image

Kaseta je odrađena u CNC izvedbi, ali ovde je upotrebljen 7075, pa je ova kaseta lakša 42 gr od Record-a, a 50 gr od Red-a. Lančanici su prevučeni specijalnim keramičkim slojem za što duži vek trajanja, shodno tome da je upotrebljen aluminijum.
Opcija ide: 11-12-13-14-15-16-17-19-21
Težina 105 gr

Posted Image

Prednji menjač - kavez je odrađen sa tehnikom tankog čelika oko kojeg je prevučen karbon i tako stvorio kompaktnu celinu koja služi svrsi. Inače se kao takav odlično pokazao u vožnji.
Težina 99 gr, kapacitet 16 ( maksimalna razlika u broju zuba između 2 šajbne )

Posted Image

Zadnji menjač ima pulije sa 11 zuba, keramičkim ležajevima, maksimalno olakšani, telo od alu legure, sa karbonskim delovima i umetcima. Pokazao se kao veoma precizan u svom radu.
Težina 198 gr.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 November 2008 - 02:45 PM

Zna li se cena i ciljna grupa?
  • 0

#3 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 21 November 2008 - 09:45 AM

Ja bi ostao kod Red-a i Dura Ace. Kvalitet, servis delovi. Sve ima da se nadje
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#4 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 21 November 2008 - 12:01 PM

Token pravi tu grupu a ostale firme lepe svoje etikete.....
Znacu cenu uskoro inace komplet grupa je negde oko 2kg.

A sto se tice cene red i D/A i Campa delova.....Sram Grupu kod nas nisam video :( a D/A u planetu je nekih 40% skupli nego inace...uf
a servis....
Mada Madjarska ima sve sem SRAM drumskih komponenti i to po solidnim cenama
  • 0

#5 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 December 2008 - 06:59 PM

Evo i Igora iz NS - nesto mu nije hteo post da se odradi pa da prenesem i njegovo zapazanje

"Zaista lep tekstic, za svaku pohvalu MishoXTRu. Moje simpatije su na tvojoj strani I zbog tvog traumaticnog detinjstva sa obzirom na menjacku postavku na tvom biciklu u to vreme, a poznavajuci tvoje danasnje visoke standarde...itd...ali, salu na stranu SunRace nikad nije bio poznat po nekom preteranom kvalitetu vec po solidnim, prilagodjenim i nadasve jeftinim kopijama poznatijih i zvucnijih imena. I samo ime firme i njegova slicnost sa imenom SunTour je "zavera" da kupca navede i zavede. Ali, u svojoj "klasi" SunRace je veoma uspesna firma. Toliko uspesna da su devesetih otvorili i svoj americki ofis, a 1995 kupili Sturmey-Archer, legendarnog proizvodjaca zadnjih glava sa unutrasnjim menjacima i tako postali jedan od malobrojnih igraca na tom polju biciklistike (biciklizma mi svuci previse sportski).


Pojavom NRZ grupe iz njihovog DRIVEN programa, koji sacinjavaju 2 mtb i 2 road grupe, nazalost su napustili koncept razvoja sopstvenih projekata, koji su uglavnom bili kopije i poboljsanja, ali ipak sopstveni proizvodi, i prikljucili se mnostvu RE-BRAND firmi.

Ovu grupu, tj njihove glavne komponente: integrisane rucice menjaca i kocnica (popularne samaraljke) i menjace, SunRace (NRZ grupa) je, kao i spomenuti TOKEN (accura) i kod nas malo poznati SAMPSON SPORT (stratics) i jos neki "proizvodjaci" kupio od tajvanske firme AD II ENGINEERING koja je na trzistu relativno (ne)poznata po svojim laganim, kvalitetnim i dobro resenim carbon-look obrtnim rucicama (grip/revo/rota/torq-shift) koje nudi pod svojim brendom MICROSHIFT. Tako www-microshift.biz skoro od samog osnivanja kompanije 1999te godine izmedju ostalih projekata razvija sopstvenu road menjacku tehnologiju, koja je Shimano SIS 8/9/10speed kompatibilna, a gotove ARSIS grupe nudi vec nekih 2 godine. Za 2009tu godinu 10fazna grupa je dobila face-lift od carbona. Arsis samaraljka je mutant sa Shimanovim polozajem same mehanike u gornjem delu pokretne rucice kocnice koja se pomera prilikom kocenja pa stoga ima Shimanovo vodjenje sajle i buira, sa Campanjolovom filozofijom "svaka rucica ima svoju funkciju" i SRAMovom ergonomije komandovanja rucicama menjaca. Za razliku od Shimana, Microshiftova rucica kocnice ima samo jednu funkciju i krece se samo u jednoj ravni. Cela ova situacija sa rebrendanjem ovih komponenti je verovatno rezultat Microshiftovog opredeljanja ka RD naustrb marketinga i direktne prodaje. Token, cija je osnovna delatnost proizvodnja kotrljanih lezaja i koje u enormnim kolicinama kompenzuje za ostale biciklisticke delove, je jedan od primera re-brandiranja, sto uopste ne mora da bude negativno. Sve zavisi od kvaliteta delova i izvora iz kojih se nabavljaju.

A sto se tice cene red i D/A i Campa delova.....
Ovo mi je totalno nejasno: Oko 2kg? Je li 2250 gram ili 1750? Ovu razliku od oko 500g kupac placa oko 500 EUR, u zavisnosti od proizvodjaca! Za DA delove nema dvojbe, ali CAMPY delove imas od 200 do 2000! Na sta si konkretno mislio? Na RECORD ili MIRAGE. Razlika nije mala.

Ne zelim da reklamiram, vec samo da pomognem onome ko trazi: Za RED nisam siguran, ali mislim da bi se SRAMove starije road grupe mogle pronaci kod nas u Capriolu, koji je ovlasceni zastupnik, distributer i uvoznik za SRAM. Za Madjarsku sam apsolutno siguran za ove dve grupe jer sam FORCE video svojim ocima a RIVAL probao na demo biciklu.

ili mozda ti podaci nisu podobni, iz nekog razloga!?!
Inace u katalogu za 09 Caprilo nudi kompletnu RED grupu!
Juhu! Jos samo da nam je zdravlja...

Pozdrav
Igor"

Attached Thumbnails

  • microshift road groups 2008.jpg

  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 December 2008 - 06:42 AM

Način pisanja liči samo na Igora Nešovića :roll:
  • 0

#7 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 December 2008 - 08:22 AM

Način pisanja liči samo na Igora Nešovića


Pogodak =D>
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika