Jump to content


Fotografije

LED lampa...Koja?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#1 meffisto

meffisto
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 28 August 2008 - 07:27 PM

E pa dan sve kraće traje i ja reših da kupim neku LED lampu pa bih molio za savet. Prvenstveno mi je potrebna za vožnju van grada po putevima gde vlada mrkli mrak. Dakle nisu mi potrebni reflektori za vožnju po šumama i gorama već nešto što će lepo da mi osvetli put i omogući prijatnu vožnju. Do sada LED lampe nisam imao pa bih molio za savet. Videh CatEye hl-el200 da se dosta koristi...tako da može nešto u tom fazonu, i neki komentar da li hl-el200 može da mi završi posao ako ga kupim. Budžet do 20 €.
  • 0

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 August 2008 - 07:45 PM

Evo kako sam ja svojevremeno napravio "NLO" od bajka za voznju nocu i to po terenu u Kosutnjaku - 100% testirano u mrklom mraku i osvetljava do bola. Kombinacija Kineskih LED svetala, jednog Cat eye-a i jednog Smart-a...

Attached Thumbnails

  • noc na bajsu.jpg

  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 28 August 2008 - 07:58 PM

Kupiš lepo kod žutih za 200 kinte komplet od lampe i zadnjeg svetla, onda vidiš da nije dovoljan za totalnu pomrčinu pa kupiš još jedan i 400 dinara imš odlično svetlo. Jedino šta ne valja je to što je kućište lampe slabo, hoće da pukne navoj ako ga jako tresneš
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#4 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 August 2008 - 08:05 PM

Da se malo podsetimo....

viewtopic.php?f=14&t=204
  • 0

#5 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 August 2008 - 09:08 AM

Ja koristim model HL-el135

http://www.cateye.co...duct_detail/343

Malecki, elegantan, koristi 2(AA) baterije koje u flash modu traju do 320h a u konstantnom do 80h.Ima 3 diodice i opticube tehnologiju.
Sto se tice osvetljenja ja sam prezadovoljan.Cesto vozim po mrklom mraku i osvetljenje puta u poredjenju sa recimo power beam kinezom je mnoooogo jace, snop je rasporedjen prijatno u daljinu a i sa strane.Cena je negde oko 1300-1400 din.
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#6 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 August 2008 - 09:20 AM

Imam isto svetlo HL-el135. Jeste lepo svetlance za nas koji malo više vozimo drum. Što kaže foRce malo, elegantno i posve lagano....Ja sam ga dobio u kompletu sa treptalicom za oko 2000 dinara koja isto ima 3 LED diode.....Za teren ga ne mogu pohvaliti...Išao sam Košutom noću i od svetla koje se prilično lepo reflektuje o asfalt dobio sam lampicu čiju svetlost travuljina prosto proguta... Pravi izbor za drumski bicikl...posebno treptalica koja se baš lepo vidi. Uvek je stavim u mod blinkanja (trepću sve tri u isto vreme), mada ima još i mod stalnog sijanja i prva druga treća naizmenično. Nego sam video komplet ovog kineskog svetla prednje i zadnje. Ovo zadnje ima nekih 5 modova rada. U jednom od režima (treba imati na umu da je treptalica obdarena sa 5 dioda od kojih su dve žute a tri crvene) izgleda kao pandursko svetlo, a kad je u režimu stalnog sijanja možeš bez blama da ideš u rikverc (ako znaš kako :) ) i sve vidiš.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#7 meffisto

meffisto
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 29 August 2008 - 10:28 AM

Za teren ga ne mogu pohvaliti...Išao sam Košutom noću i od svetla koje se prilično lepo reflektuje o asfalt dobio sam lampicu čiju svetlost travuljina prosto proguta... Pravi izbor za drumski bicikl...posebno treptalica koja se baš lepo vidi.


Znači može za drum? Lepše mi delije od HL-EL200 i manje...e sad verovatno i slabije svetli ali meni treba za drum da vidim gde idem, nekom prosečnom brzinom. Što se tiče terena znam da je potrebno mnogo više svetla ali meni treba za asfalt (koji se kod nas komotno može svrstati u "hard off road") da me vide i još važnije da vidim gde idem.
  • 0

#8 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 August 2008 - 11:19 AM

Ja koristim Sigmu triled http://www.sigmaspor... ... ts/triled/ odlična je za po gradu da te vide... treba je uperiti na dole zato što zaslepljuje vozače automobila... baterije traju večno... jedina zamerka je istem za pričvršćivanje na korman koji na prvi pogled izgleda kao jako dobro rešenje ali možeš da padneš i da ga polomiš.. i onda može da ti koristi samo kao obična lampa... ima u novom sadu u radnjama.. cena oko 1200 din.
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#9 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 August 2008 - 11:24 AM

A evo ga i zadnje svetlo koje je išlo u kompletu....

http://www.cateye.co...duct_detail/319

a slika koga mrzi da ide na sajt.....

319-og.jpg

a evo i prednjeg....

CATEYE.jpg
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#10 meffisto

meffisto
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 29 August 2008 - 11:52 AM

Što se tiče Sigme Triled nje ima u Capriolu pod kataloškim brojem 181205 i cena joj je 1139.00 RSD. Gde bi mogao da pogledam ovaj CatEye HL-EL135? Ima li ga u Planetu? Da li zaista baterije traju kako kažu 80 h s obzirom na to da koristi samo dve AA baterije?
  • 0

#11 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 August 2008 - 01:21 PM

Pa ja sam ga kupio u Bonitetu na Banovom Brdu u Požeškoj 106 (kada ideš ka Vidikovcu 23 ili 53 malo posle meka na Banovom Brdu sa desne strane ulice). Uzeo sam ga početkom proleća i nisam menjao baterije ni jednom do sada (a neke no name su ma krš). On koristi samo 2 AA, ali zato i ima samo 3 diode.

Evo našao sam broj telefona na netu....Telefon: +381 (0)11 / 25-47-497
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#12 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 29 August 2008 - 01:58 PM

@meffisto
Koristim cat eye hl-410. Vrhunsko svetlo sa 3 led.diode boje ksenonskog spektra. Ima mod treptanja i uočljivo je sa 1km u noći u stalnom režimu, takodje dobro osvetljava i lagano je i lako za montažu..
http://www.cateye.co...duct_detail/341
  • 0

#13 meffisto

meffisto
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 30 August 2008 - 02:46 AM

Postavljena slika
  • 0

#14 Sloba_NS

Sloba_NS
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 03 September 2008 - 06:42 PM

Juče sam pazario zadnje svetlo Trek, model: Flare 7 sa sedam led dioda. Ugao vidljivosti je 270°, može se uočiti na daljini od 610 m i ima tri različita moda rada- stalno sijanje, treptanje i trčeće svetlo. U Fanaticu košta 790,oo dinara.
Kada sam namontirao baterije, uključio sam svetlo i direktno ga pogledao. Uh... narednih deset minuta sam video bele fleke po zidovima. :)

I da... ima dodatak- kopču za kačenje na ranac ili pojas. Zgodna stvar.

Attached Thumbnails

  • 402902.jpg

  • 0

#15 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 September 2008 - 08:54 PM

Lepo izgleda, verujem da jako svetli.Ja sam definitivno odlucio da za mog novog drumasa kupim zadnju Cateye TL-LD270, jako je i elegantno.

http://www.cateye.co...duct_detail/321
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#16 Sloba_NS

Sloba_NS
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 03 September 2008 - 09:06 PM

Da, OK je taj model. Već dugo se pravi. Kod ovog "Trek-a" koji sam kupio dobra fora su te dve led diode koje su okrenute na stranu tako da je svetlo izuzetno vidljivo i za onoga ko biciklu prilazi sa boka.
  • 0

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 September 2008 - 09:51 PM

...osim ako ne voziš držeći rogove...
  • 0

#18 Sloba_NS

Sloba_NS
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 03 September 2008 - 10:27 PM

Kako misliš "rogove"? Ja mislim na zadnje svetlo.
  • 0

#19 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Postavljeno 05 September 2008 - 11:33 AM

Trebalo bi da kupim prednje svetlo, pa me interesuje vase misljenje o modelu TRELOCK LS 400.
Potrebno mi je jako svetlo, jer imam dioptriju... :(
untitled.JPG
Ili je ipak bolje da pazarim CATEYE HL-EL200 (koja je vec hvaljena)?

Inace, u Capriolu postoji mogucnost kupovine kompleta prednje+zadnje svetlo (LS 400+LS605) za nekih 2000din. (Jer ce mi i zadnje biti potrebno, pre ili kasnije.)
untitled2.JPG
Da li neko ima ovu kombinaciju?
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#20 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 September 2008 - 01:17 PM

Kako misliš "rogove"? Ja mislim na zadnje svetlo.


Mozak? Mozak? Ivica... :oops:
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika