Jump to content


Fotografije

Blokirao freewheel, pomoc!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
36 odgovora na ovu temu

#1 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 30 August 2013 - 11:16 AM

Jutros u voznji, posle poveceg uspona, culo se kao da je nesto puklo, palo, sa bajka, ne mogu ni da vam opisem, kao lanac kad zapne-preskoci preko zadnjih zupcanika, okrenem se, stanem, nista nije palo, sve na mestu i sve radi!!!
Posle 5-6 km spusta,blagih uspona, ravnica, paf problem! Pedale ne mere unazad, kao da vozim fixi! Probam rukom da okrenem zupcanike, okrenem ih ali kad muski zapnem! Kao da negde zapne i onda odjednom se oslobodi, pa zapne pa.....
Nable nove stavljene na pocetku sezone xt775, presle ~700km asfalta :|.
Ima neko neku ideju, slican problem da je imao?
  • 0

#2 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 30 August 2013 - 11:49 AM

Ako imas srece zakucao je zbog nedostatka masti u njemu...

Nosi kod majstora neka ga razvali i ocisti dobro pa podmaze....

Desavalo mi se to 3 puta u zivotu i sada kada kupim nablu obavezno podmazem i frivil...

Da nisi kojim slucajem prskao kasetu nekim odmascivacom tipa wd, axel, razredjivac????
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#3 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 30 August 2013 - 12:19 PM

Da, eko klinerom, ali ima vise od mesec dana od tad, pri tom sam prosao dosta km od poslednjeg pranja!
  • 0

#4 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 30 August 2013 - 01:45 PM

Da, eko klinerom, ali ima vise od mesec dana od tad, pri tom sam prosao dosta km od poslednjeg pranja!


Onda si ga odmastio i samo je cekao da zariba....Znaci platices samo podmazivanje....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#5 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 30 August 2013 - 03:31 PM

Uff, nadam se da je tako, stvarno mi ne treba dodatni trosak u septembru, a pritom skoro kraj sezone za mene!!!
  • 0

#6 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 31 August 2013 - 11:30 AM

Odneo kod majstora, otvorili tocak i ispostavi se da majstor nema kljuceve ni da skine ni da otvori freewheel, u qrac!!!
Gde sad da nadjem kljuc za tako nesto, jel neko zna servis u bg-u koji ima kljuc da otvorim freewheel i da ako je moguce sredi, a da to nije probike ( oni nemaju). :|
  • 0

#7 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 31 August 2013 - 12:43 PM

Odneo kod majstora, otvorili tocak i ispostavi se da majstor nema kljuceve ni da skine ni da otvori freewheel, u qrac!!!
Gde sad da nadjem kljuc za tako nesto, jel neko zna servis u bg-u koji ima kljuc da otvorim freewheel i da ako je moguce sredi, a da to nije probike ( oni nemaju). :|


Nakenjam im se na alat....Treba veliki imbus, neznam tacno koji broj....Idi u bilo koji planet servis....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#8 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 31 August 2013 - 12:52 PM

Imbus da se skine ceo,ali da se otvori treba neki spec! Probao uz pomoc savcigera i cekica, pa kad je video da ga gledam otvorenih usta slozio se da nema sanse i da je jutro pametnije od veceri!!
Ne gine mi planet iako ih nesto ne gotivim previse ( subjektivan trip u glavi). Hvala u svakom slucaju
  • 0

#9 daremunze

daremunze
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 05 September 2013 - 01:53 PM

Druze, mogu da otvorim Shimano freewheel, ali ne mogu ti garantovati da ga mogu popraviti, jer se moze desiti da je pukao kljun unutra, a da mi nemamo rezervni. Ti delovi se ne prodaju ovako jedino da skinemo sa nekog starog.
  • 0

#10 daremunze

daremunze
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 05 September 2013 - 01:58 PM

U freewheel-u se odvrce ona soljica po kojoj se krecu kuglice, postoje dva useka u koje se montira alat i to se vrlo lako odvrne. Kada se podmazuje, trebalo bi koristiti ulje recimo ono koje se koristi za motor na vozilima, mast i nije dobra jer zbog nje znaju da zaglavljuju kljunovi, tj da se ne podizu i onda dolazi do havarije. Kada peres kasetu nekom jakom hemijom, trebalo bi je skinuti, jer ta hemija i pored zastitnih gumica moze dospeti u mehanizam...
  • 0

#11 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 05 September 2013 - 08:02 PM

Za sad cekam da mi jave iz probike servisa da li mogu da mi naruce iz slovenije, trebalo bi sutra da se zna sta i kako. Iskreno, toliko sam para potrosio na delove za bajs ove sezone da mi je ovaj kvar pao ko da su mi ga ukrali ne daj boze. Nego gde ja tebe da nadjem da probamo da otvorimo to, nedelja bi mi legla ko budali samar. Gde si, u kom delu grada jer verujem da je u pitanju to sto je rekao brko83 da sam pri odmascivanju natopio ekoklinerom i freewheel!
  • 0

#12 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 06 September 2013 - 07:24 AM

... jer verujem da je u pitanju to sto je rekao brko83 da sam pri odmascivanju natopio ekoklinerom i freewheel!


pa ondas ga isto tako natopis nekim podmazujućim sredstvom sto dobro prodire, ne treba ga otvarati.
Uzmes neki kvalitetniji multi sprej bez (tvrdih) aditiva tipa teflon, silikon, MSO2, OMC i ko zna koje cega, da ima dosta jaku uljnu bazu znaci da dobro podmazuje i da "penetrira" i rokaj ga nekoliko dana i mora da "popusti".
Ako ne proradi, onda je ipak rec o necem drugom.
  • 0

#13 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 September 2013 - 10:32 AM

Možda prvo da proba sa WD40 (uglevnom ne smeta metalnim delovima) da ga razradi-ima onu tanku slamčicu pa može da pridje i teško dostupnim mestima...a ako proradi onda da ga počasti sa nekim tečnim podmazivačem.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#14 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 07 September 2013 - 01:24 AM

Moram da nekome ispricam pre spavanja!
Danas se ponovo cuo sa vlasnikom servisa i popizdeo! Na moje pitanje da li ima nekih novosti, dobijem standardan odgovor da je mnogo zeznuta situacija, jer je predstavnistvo shimana u sloveniji odakle bi inace trebalo da se naruci, alergicno na crno trziste i leganim putem, preko planeta ili ne znam kojim putem ne moze se lako naruciti. Zasto? Oznaka na mojoj nabli ima neko slovo koje oznacava za koje je trziste namenjeno, moze da se postavi pitanje "a otkud ona ovde", mozda napravi se neki problem njemu i planetu, postavi se neko suvisno pitanje odakle njima ta nabla.....
Reko, dobro, jel mozes ti da mi narucis freewheel sa nekog drugog izvora, totalno mi nije bitno da li ima papire ili nema, da li ima racun, moze i polovna ili sta god, samo da je dobijem!!! Dobijem odgovor da se sprema neka isporuka tokom sledece nedelje, pa ce mozda da se nadje negde, ne znam ni sam vise, jer polako sam poceo da se gubim. Ne znam sta mi prica, vidim da me maze, da nije ni pogledao.
Dobro, ok, dok cekamo sve to, 'ajde skini onda taj moj freewheel, jer ponudio mi se jedan clan foruma sa pricom da moze da ga otvori i pogleda, mozda moze da se namesti, mozda budem imao srece.
Tu se on nadje uvredjenim do bola i vec krece frka, zasto ja onda ovo radim, krecem celu pricu oko narucivanja.....( podsecam da krece sa narucivanjem vec 5 dana, i jos se ne zna da li moze ili ne, da li postoji freewheel na stanju kod "njih" ili ne....), reko, brate mili meni je u interesu da namestim bajs cim pre, trazim freewheel ne ceo bajs, ako ga namestim, tebi se vracam da sastavis ostatak! Pri tom mu kazem da sve jedno ne moze da naruci to bez da mi javi da je nasao i koja je cena, jer sta ako mi realno ne odgovara cena, sta onda, opet smo na pocetku a prosle nedelje! Moram da imam neki rezervni plan, jer je takav dogovor i bio! Tuc-muc-cao.
I koje sad lud ko blesav?
Tako da sam odlucio da sutra zapalim po bajs, platim cimanje oko skidanja tocka, rastavljanje, sastavljanje, lezarinu.... i u qrac.
Ovo im je drugi zuti karton od mene ove godine!
Trazim drugi servis!
Idem da spavam, aaaaaa!!!!
  • 0

#15 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 07 September 2013 - 01:39 AM

Dobro si odlucio!Ja mu vise ne bih krocio u radnju!

Stvarno ne razumem kako takvi ljudi uspevaju da drze servis!

Uzmi casu od jogurta i napuni nekim uljem, okreni tocak i zaroni frivil u ulje i ostavi da prenoci.....Proradice!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#16 daremunze

daremunze
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 07 September 2013 - 12:09 PM

Druze, moj broj je 0642583649. Mogli bismo to jedan dan u sledecoj nedelji da probamo, slobodno pozovi da se dogovorimo.
  • 0

#17 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 07 September 2013 - 01:06 PM

@daremunze
Zovem te od ponedeljka, pa se dogovaramo. Falá ti ko bratu!
  • 0

#18 daremunze

daremunze
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 07 September 2013 - 04:49 PM

@schojka
Moze i sutra cak, mozda je i bolje.
  • 0

#19 novica

novica
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 08 September 2013 - 05:58 AM

Jak je taj majstor ,taj specijalni alat može da se napravi.Mislim da se ta šoljica(konus)odvija u desno.Ja skinem freewheel(torx imbus 12mm) i sa suprotne strane skinem gumicu,dobro ga isperem sa uljnim razređivačem,ostavim da se iscedi i osuši pa ga podmažem sa sintetičkim uljem, sae 10 i radi kao sat.
  • 0

#20 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 08 September 2013 - 08:53 AM

...(torx imbus 12mm)...


??!??
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika