Jump to content


Fotografije

Koji drumski bicikl?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 lvladan

lvladan
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 10 April 2009 - 04:24 PM

Treba mi za rekreaciju - 99% vožnja po drumu, zato sam rešio drumski da kupim. A isto i ovaj
moj MTB ima 20+kg i dosadilo mi više da ga teglim, pa 'oću što lakši. Znam da su (za veličinu
mog budžeta) trekking oko 12kg-14kg a drumski oko 9kg-10kg ali znači mi svaki gram pošto ću
morati svaki dan da ga penjem na 2. sprat (iz ulaza kuće mi već krali bajk).

E sad dolazi moja dilema: koliko nije mnogo da rekreativac potroši za bajs? Planiram da vozim jedno 15km-20km dnevno. Nov bajs bi uzeo pre svega zbog veličine rama (treba mi 52, eventualno
54) jer kad nađem odgovarajuću veličinu na polovnom ili nema neku opremu ili ima predobru opremu.
1) Novi bajsevi sa sora opremom (ili 2200) su oko 550 evra (gledao sam scott, ktm, kelly's) a meni to izgleda previše. Da li grešim? Tiagra je već preko 600 (i to ne full tiagra nego neka mešavina sora-tiagra). Pitanje glasi da li se isplati kupovati ovo? Da li bih ja uopšte i primetio razliku između sore i tiagre? I šta je uopšte razlika: težina, preciznost, izdržljivost ili možda sve to zajedno? Ja sam nekako uvrteo u glavu da bi meni trebala minimum tiagra :), da je sora baš shit.
2) Da li je bolje možda ipak polovan da uzmem za 300-400 evra sa nekim 105 (možda čak i ultegra). Da li nova tiagra bolje radi nego 105 ili ultegra od pre par sezona i koju je možda arčio neki takmičar?
3) Da li je nov bajk kao celina skuplji nego skup svih tih istih novih delova kupljenih u maloprodaji (+10-20 evra za sklapanje), jer se razmišljam isto i to da možda uradim? Da li bi tako sklopljen bajk bio isto tako "zategnut" kao nov? Pošto bih tako mogao sam da biram opremu razmišljao sam da za početak uzmem kvalitetnije: uložak srednjeg pogona, srednji pogon, zadnji menjač i kasetu (9-faz). A kočnice, glave, ručice menjača i kočnica, prednji menjač da uzmem nešto lošije zbog uštede. Da li grešim?
4) Ovde sam navodio samo Shimano mehaniku, možda SRAM ima bolji odnos cena/kvalitet? Za SRAM rival pretpostavljam da je u klasi sora/tiagra, force u klasi 105/ultegra i red u klasi dura-ace? Campagnolo nisam razmatrao zbog relativne nezastupljenosti na našem tržištu.

Najveći problem je to što ja nisam načisto sa tim šta mi tačno treba i koliko para da potrošim, a da ne pričamo o tome što sam laik za prepoznavanje dobrog odnosa cene i kvaliteta (pogotovo za polovan bajk).
  • 0

#2 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 10 April 2009 - 06:51 PM

Licno, mogu ti samo reci da se kupovina novih delova i sastavljanja bajsa od istih, nije isplatljiva. Moje iskustvo. :wink:
  • 0

#3 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 10 April 2009 - 07:30 PM

Sto se srbie tice bolje polovno...
105 bi bilo super ako bi nasao ... ili centaur campagnolo to ce dugo da traje
  • 0

#4 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 April 2009 - 09:36 PM

Recimo ovako nesto.

http://www.cikloberz...how.php?id=5180
  • 0

#5 lvladan

lvladan
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 11 April 2009 - 12:48 AM

E razmišljao sam baš o njemu. Nego nisam u toku sa tim campagnolom. Taj mirage ga nema na njihovom sajtu, ne znam u kojoj je klasi, ali vidim da je 9-faz što je po meni dobro (mada je sada campagnolo entry level već 10-faz)
Razmišljao sam i o http://www.cikloberz...how.php?id=5239 . Na njemu treba gume da se zamene samo, zvao sam prodavca.
A inače koja su vaša iskustva sa kupovinom na daljinu? Kako to ide? Da odem tamo ili je bolje da se šalje pa "vratim" ako mi se ne sviđa ili pošaljem pare ako mi se sviđa?
  • 0

#6 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 11 April 2009 - 12:52 AM

Ovaj bajs nije nista mladji, samo kao ima karbonsku vilu. A razlika je 130e + menjanje guma; te u najboljem slucaju moze biti 150e razlika, ako ne i vise. Da li vredi toliko...hmm... :-k
  • 0

#7 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 11 April 2009 - 06:49 AM

Mirage 9 ce ti raditi jednako doro kao i xenon i veloce iz te serije. Ja sam pre Recorda vozio Mirage i nije velika razlika (osim u tezini i finishu komponenti naravno) , celjusti su jake u svakom slucaju super za to sto ti treba. Da li je 9 ili 10 to skoro da neces ni primetiti.

Sram ovde tesko da ces naci, a jos teze da ce biti jeftin. Izmedju sramove 3 grupe najveca je razlika u tezini i ceni ali mehanika manje vise radi isto. To bi ti bila klasa Rival - 105, force-Ultegra/dura ace , I red - Dura ace pa jos malo.....Sram komponente u srbiji mislim da ne mozes u radnji da kupis ...


Taj Dynamics previse kosta. Za te pare bi trebao da ima malo bolje komponente, to sto ima ultegra grupu od pre 10 godina ne znaci da je dobra kupovina. Ostale komponente (korman,lula,sticna,sediste,)
su krs.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika