Jump to content


Fotografije

Kupovina bicikla do 200eur


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
40 odgovora na ovu temu

#1 radfil

radfil
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 29 April 2012 - 08:47 PM

Dragi moji,
o biciklama ne znam ništa. :oops:
naravno da sam kao mali uništio nekoliko ponica,bmx, .... pokušao sam vrtiti oglase ali samo blenem kao tele , tako da mi je neophodan vaš savjet. Ne znam ni odakle da krenem pri traženju bicikle pa vam odmah navodim neke moguće bitne podatke.

1. ja sam visok 192cm/ 86kg.Koju veličinu uopšte da tražim? ova stara je 26" i čini mi se da je ok.

2.bicikla mi treba za otići od bež. kose do ade, ali bih rado ipak neku koja bi mogla i offroad(koji tip?)

3.pre dve godine sam na buvljaku uzeo neku Scout Hammer za cca 130e ali sam nezadovoljan.Oni zupčanici su se skroz izvitoperili. Sad bih radije dao oko 200e za neku polovnu ,ali bi meni mogli uvaliti i neku polovnu za te pare koja nova košta 130e :^o

i napokon, imate li neku konkretnu za preporuku ili gde da ih pogledam. Čuo sam da i na bubanj potoku imaju neke polovne ,kvalitetne , nabavljene nekako iz nemačke,...

svaki savjet mi znači, pozdrav
  • 0

#2 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 30 April 2012 - 09:17 AM

Nisam ni ja neki poznavalac, ali posto sam i sam kupio skoro bajk prethodno sam guglao i citao bar mesec dana sta valja , sta ne valja, koliko sta vredi, sta treba izbegavati itd. Scout izbegavaj po svaku cenu, svi ga kude koliko sam uspeo da procitam.
Tebi treba neki MTB sa ramom od 21", i sam sam visok 192cm i to bi ti bila neka optimalna dimenzija rama. E sad 200e je neki minimum za neki pristojan bajk, recimo nesto ovako
http://www.cikloberz...ow.php?id=67090

samo mislim da ti je ovo mali ram, mozda i gresim
  • 0

#3 yaki

yaki
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Postavljeno 30 April 2012 - 03:56 PM

I ja sam 192 cm i sa te pozicije a i sa iskustvom nekog ko je pre 10 dana kupio novi bajs mogu ti dati savet da slobodno uzmeš veći ram (ja sam kupio Polarov avelanche sa XXL ramom). Svi će te ubeđivati da je tebi dovoljan i manji ram ali iskreno ti savetujem da ih ne slušaš. Razlika je primetna u položaju tela a sigurno ćeš skladnije izgledati nego sa manjim ramom. Interesantno, svi koji su me ubeđivali da je meni dovoljan manji ram su bili za glavu niži od mene. :D
  • 0

#4 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 30 April 2012 - 06:34 PM

I ja sam 192 cm i sa te pozicije a i sa iskustvom nekog ko je pre 10 dana kupio novi bajs mogu ti dati savet da slobodno uzmeš veći ram (ja sam kupio Polarov avelanche sa XXL ramom). Svi će te ubeđivati da je tebi dovoljan i manji ram ali iskreno ti savetujem da ih ne slušaš. Razlika je primetna u položaju tela a sigurno ćeš skladnije izgledati nego sa manjim ramom. Interesantno, svi koji su me ubeđivali da je meni dovoljan manji ram su bili za glavu niži od mene. :D



Za ofroad voznju bi xl bio odgovarajuci na njegovu visinu a za voznju po putu xxl kakav imam i ja (mirage pro)sa mojom visinom od 201 cm.Vrlo bitna teza velikim ramovima nije mesto u sumi nikako jer su nezgrapni i teski za kontrolu.........
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#5 radfil

radfil
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 30 April 2012 - 07:35 PM

21"? da to nije premalo. ovaj šta imam je 26" i djeluje mi ok.
evo čovjek dolje kaže da mogu xl. on je 2m visok i ima xxl.
dali je xl = 21" ?

ma cijena može i oko 250e.

bar znam da tražim neki MTB :D
  • 0

#6 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 30 April 2012 - 10:33 PM

21"? da to nije premalo. ovaj šta imam je 26" i djeluje mi ok.
evo čovjek dolje kaže da mogu xl. on je 2m visok i ima xxl.
dali je xl = 21" ?

ma cijena može i oko 250e.

bar znam da tražim neki MTB :D


Jarane 26" ti je dimenzija tockova a ne rama. Ja sam pre 10 dana uzeo ram od 21" (xl) , visok sam 192cm i uopste, ali uopste mi ram nije mali, tako da najbolje da isprobas neki bajk na licu mesta i vidis sta ti najvise odgovara
  • 0

#7 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 30 April 2012 - 10:38 PM

Evo, ovo ce ti pomoci! Mada poslusaj clana brko83, on se razume vise od nas!

Attached Thumbnails

  • Untitled-1.jpg

  • 0

#8 Silent

Silent
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 30 April 2012 - 11:06 PM

Realno je 21" dobra velicina. Ja sam pre mesc dana uzeo xl polar mirage pro, i sa svojih 190 deluje mi kao odlican za po gradu, deluje mi da bi mi za off road dobro dosla kraca lula volana da ga skratim malo sto bi rekli:)
  • 0

#9 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 01 May 2012 - 02:25 AM

Evo, ovo ce ti pomoci! Mada poslusaj clana brko83, on se razume vise od nas!



Ma nije bitno ko se u to razume to je jako individualna stvar.Naj bolje bi bilo da pre kupovine probas bajk da bi se uverio koja ti velicina odgovara.Moje misljenje je da bi se na polaru xxl mnogo razapeo jer je taj ram mnogo veliki a sto je najbitnije mali ram mozes doterati lulom i sticnom od 400 mm i pomeranjem sedista u nazad dok kod velikog rama mozes samo da places.Istina moze da se stavi ultra kratka lula ali to na xc bajku stoji ko piletu sise isto tako moze se spustiti sticna ali onda dobijas dosta cudan polozaj od kojeg ce te razvaliti bulja na duzim relacijama........
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#10 yaki

yaki
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Postavljeno 01 May 2012 - 05:10 AM

XXL ramovi se ređe sreću u ponudi polovnih bajseva, tako da tu treba sreće i pre svega strpljenja da se sačeka pojavljivanje nečeg odgovarajućeg u oglasima. To je bio jedan od razloga zašto sam kupio novi bajs a ne polovan. Mislim da Polar sad ima test centar pa bi možda bilo zgodno kontaktirati ih i zamoliti ih da probaš bajs u obe veličine rama (recimo Mirage pro). U svakom slučaju bilo bi dobro da budeš apsolutno siguran da ti to što si kupio odgovara kako posle ne bi imao dilemu, da li je ipak bilo bolje da sam kupio veći ram. :?
n2:drinks
  • 0

#11 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 01 May 2012 - 07:59 AM

Realno je 21" dobra velicina. Ja sam pre mesc dana uzeo xl polar mirage pro, i sa svojih 190 deluje mi kao odlican za po gradu, deluje mi da bi mi za off road dobro dosla kraca lula volana da ga skratim malo sto bi rekli:)


Isti osecaj imam i ja sa svojim 21" ramom. I meni bi trebala kraca lula volana
  • 0

#12 yaki

yaki
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Postavljeno 01 May 2012 - 12:36 PM

Upravo sam provozao 50 tak km po Bg i obratio sam pažnju kakve ramove ljudi voze proporcionalno njihovoj visini i konstituciji. Dosta viših biciklista vozi manje ramove nego što bi trebali, to se lepo vidi po položaju tela i ponekad po komičnom izgledu koji liči kao da je biciklista "ukrao" dečiji bajs. Verovatno mnogi ljudi nemaju pojma da postoji više dimenzija ramova.
  • 0

#13 nelito_mali

nelito_mali
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • Locationnedođija

Postavljeno 01 May 2012 - 02:58 PM

Evo moje iskustvo.Ram polar mirage pro XL,a visok sam 183.Po racunici odgovara mi L,a to mi je i prodavac rekao.Ali treba izracunati duzina ramena do zgloba sake i noge od medjunozje do poda, tako da visina nije presudna.
  • 0

#14 radfil

radfil
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 01 May 2012 - 05:13 PM

mislim da ću kraće vrijeme tražiti dobar polovnjak i sa vama se ovdje savjetovati, a ako ništa ne nađem, idem u planet bike da pazarim
polare mirage pro, 300e , nov , veličina 21"-22.5", ram 55cm
  • 0

#15 radfil

radfil
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 01 May 2012 - 05:18 PM

evo i specifikacije:
Bicikl ima aluminijumski ram, izrađen od 6061 legure, uz “hydroforming” donju i gornju cev, prednji Suntour XCT amortizer sa “lock-out” funkcijom, Alivio menjač, te Shimano 442 V-kočnice. Sve ove napredne tehnologije, uz vrlo pristupačnu cenu, je najverovatnije razlog zašto je Mirage pro najprodavaniji Polar bicikl sa aluminijumskim ramom.

Specifikacija:

POLAR MIRAGE PRO
veličina rama: XL (55cm)
veličina točka / broj brzina: 26"/24
ram: 6061 hidroformiran aluminijum
viljuška: Suntour XCT LO / hod 100mm / sa zaključavanjem
ležaj viljuške: VP A-head integrisan 1-1/8"
lula volana: Promax, alu A-head 110mm
volan: Promax, alu rizer 20/580
ručke volana: Herrmans Kraton
cev sedišta: Promax, alu 27.2x350mm
sedište: Velo Plush anatomic
obruči: Beretta, alu dupli zid 36h
prednja glavčina: Alu sa ekscentrom 36h
zadnja glavčina: Shimano FH-RM30-8 36h
ručice kočnica: Promax XL-86, alu
kočnice: Shimano BR-M422 V-brake
ručice menjača: Shimano SL-M310 3x8
prednji menjač: Shimano FD-M310
zadnji menjač: Shimano Alivio RD-M410 SGS
zadnji zupčanik: Shimano CS-HG31-8 11-32
lanac: KMC Z-72
ležaj/osovina srednje glave: Shimano patrona BB-UN26 B 113mm
prednji lančanik: Suntour XCT-V3 42x32x22 170mm
pedale: MTB alu
gume: Kenda 26x2.10 30 TPI
  • 0

#16 yaki

yaki
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Postavljeno 01 May 2012 - 06:27 PM

Uzmi ti lepo tog Mirage pro. Biciklu kupuješ za dugi niz godina, ta oprema je optimalna prema tvojim potrebama, a novo je novo bez obzira šta ovde pričali.
:mrgreen:
  • 0

#17 nelito_mali

nelito_mali
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • Locationnedođija

Postavljeno 01 May 2012 - 09:13 PM

Ram je čvrst i lepo izgleda,kasnije možeš i da ga dobudžiš.
Alivio sasvim solidan za početak(bar po meni a pređoh dosada 4000 km i uradio jedan servis čišćenja kasete,menjača,podmazana vila i dalje radi kao singerica),pogon isto dobar xct.
  • 0

#18 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 01 May 2012 - 09:57 PM

[quote name="nelito_mali"]Ram je čvrst i lepo izgleda,kasnije možeš i da ga dobudžiš.
Alivio sasvim solidan za početak(bar po meni a pređoh dosada 4000 km i uradio jedan servis čišćenja kasete,menjača,podmazana vila i dalje radi kao singerica),pogon isto dobar xct.[/quotdobar bajk ali bolje naci polovan mirage iz zadnje serije (cesto ih ima na berzi).Za nov je stvarno dosta para.Plus za tih stotak evra sto ostane kupiti pristojan amort+kocnice i eto ga dobar bajk.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#19 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 01 May 2012 - 10:14 PM

mislim da je mnogo 300e za taj polar mirage pro, merkao sam ga i ja, pa sam odustao. Ipak za te pare moze da se nadje dosta ocuvan i malo vozen polovan bicikl sa mnogo boljom opremom
  • 0

#20 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 01 May 2012 - 10:20 PM

Biciklu kupuješ za dugi niz godina...


Što ne bi svake godine Qpovao po jedan novi bajscikl ?! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika