Jump to content


Fotografije

RS Reba - Servis


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 11 August 2010 - 03:31 PM

Rekoh da podelim iskustvo, pošto sam danas kompletno servisirao rebu. Na netu postoji dovoljno literature da svako može to da odradi, naravno uz odgovarajući alat i ulje. Od izvora koristio pdf uputstvo i klipove rockshox-a na youtube-u. Sasvim dovoljno informacija. Napisaću par detalja kojih nije bilo u uputstvima, moža nekom pomogne.

Evo šta je potrebno od alata:

Slika691.jpg

Potrebno je mnogo strpljenja i velika koncentracija za skoro svaki korak (koje ulje, koliko ml, redosled...), tako da se servis treba raditi kada se ima vremena i prostora.
Kada trebaju da se skinu dolje nogice treba MNOGO više čukanja, nego što je to demonstrirano na videu. Pošto vrhovi donjih nogica (gde ulazi osovina nable) smetaju, šrafovi se moraju udarati preko nekog nastavka. Za negativnu komoru sam koristio gedoru od 10mm, a za rebound imbus ključ. I naravno obavezno gumenim čekićem.

Ono što me je iznenadilo su sitni metalni opiljci iznad bušinga u donjim nogicama. Nastali su verovatno kada su bušinzi nabijani u donje nogice. Kako sam morao to da očistim izvadio sam foam ring-ove i stavio ih u ulje.

Slika682.jpg

Slika688.jpg

Kada se izvadi poz i neg komora to izgleda ovako:

Slika680.jpg

Pošto je hod bio 80mm izvadio sam jedan spejser, tako da je sada hod 100mm. Prsten naznačen na slici može biti problematičan prilikom vraćanja komora u gornje nogice. Meni se dijagonalno iskrivio, pa komore nisam mogao da uguram dok ga nisam ispravio. Inače on stoji skroz dole, nego se na slici zalepio zbog ulja. Na donjem delu gornjih nogica postoji tačno mesto za njega, ali sam zaboravio sa slikam.
Setup od 100mm:

Slika686.jpg
  • 0

#2 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 11 August 2010 - 03:38 PM

Prilikom vraćanja komora prsten koji ih drži u gornjim nogicama mora ceo da udje u urez u zidu gornjih nogica (au kakva rečenica). Takodje rupe prstena moraju biti kao na slici:

Slika690.jpg

I na kraju damper vratiti otključan. Sa donje strane dampera postoji mali otvor. Kada se otvor vidi ceo onda je otključan.

Slika684.jpg

Slika683.jpg
  • 0

#3 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 11 August 2010 - 03:59 PM

Za izbijanje unutrasnjosti iz donjeg dela vile postoji odgovarajuci alat od Rock Shox-a. Ako se ne obrati dosta paznje oko toga mnogo lako moze da dodje do ostecenja navoja na deo koji sluzi za pumpanje
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#4 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 11 August 2010 - 05:33 PM

Probao vilu nakratko. Sve radi kako treba, a i 100mm se primeti. Verovatno je subjektivno, ali radi bolje nego pre. Mozda je ovo staro ulje stvarno bilo dotrajalo. Pozicija za nizbrdo takodje bolja. \:D/

@arioth

Ne znam da li si mislio za izbijanje negativne komore / rebounda ili i jednog i drugog. Za negativnu komoru sam maticu odvrnuo skroz do vrha, da za jedan navoj predje kraj ventila, pa stavio gedoru na maticu, pa prvo kuckao polako pazljivo, pa onda malo jace i tacno se oseti kada popusti. Bio sam u zabludi da to samo formalno treba da se kucne.
Za rebound sam odsrafio samo dva tri navoja pa isto kuckao preko imbusa. Ta strana popustila lakse. Da me je neko gledao kako sam pipavo radio sve vreme (pogotovo kada sam vracao donje nogice na gornje) verovatno bi umro od smeha. Inace nisam ni znao da postoji taj neki specijalizovani alat. Daj sliku ako imas vremena.
  • 0

#5 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 12 August 2010 - 08:30 AM

Bravo majstore!!! =D> =D> =D> Nisam procitao ceo tekst, ali zakljucak mi je dovoljan da shvatim da ne moram vise da se brinem oko servisa vile :)
Veliki pozdrav!
p.s: sledece nedelje za Vlasinu ne primam nikakva opravdanja ;) Treba ta vila konacno da se protestira u realnim uslovima 8)
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#6 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 13 August 2010 - 07:22 AM

Navali narode :mrgreen: servis Rebe samo kod mene po neverovatnoj ceni od 299e. Skoro pa dzabe.

Bogami ne bih se usudio da servisiram tudju vilu, ne bih posle da budem kriv. Videcemo kako ce i ova moja da se ponasa. Ulje ne curi, to se vidi odmah, ali da li drzi vazduh kao pre moram proveriti posle nedelju dana minimum. So far so good.

Inace bas za vikend nisam tu, tako da ce testiranje u realnim uslovima morati da se odradi na Selicevici. Bio sam prekjuce od P.kutine prema Vukmanovu (da probam vilu jel) i staze su blagi uzas. Ko zna kakve su navise.
  • 0

#7 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 13 August 2010 - 07:49 AM

Pa uzas, hvala bogu, gmacam svaki dan :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#8 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Postavljeno 24 August 2010 - 08:05 PM

I kako zavrsi servis ?

Pusta li vazduh ? :)
  • 0

#9 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 24 August 2010 - 09:17 PM

Pu pu da kucnem u drvo za sada je sve ok. Doduse nisam proverio pritisak preko pumpe. Da je ispustila negativna komora vila bi bila tvrdja i obrnuto. Za sada se ponasa kako sam je podesio. Tako da je to to. Servis dobar :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika