Jump to content


Fotografije

PLANET BIKE Servis Novi Beograd


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
107 odgovora na ovu temu

#1 goranz

goranz
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 11 April 2012 - 08:41 PM

Danas iz Zemuna krenem sa drugarom malo da se provozamo po Kosutnjaku i kad sam se vracao negde pre kruznog toka kod Arene pukne mi lanac!!! Pomislih sreca u nesreci jer blizu mi je PLANET BIKE i njihiv nazovi servis! Dolazim u servis i najljubaznije zatrazim pomoc a oni me oduvaju sa pricom ostavi bicikl i dodji kasnije vidis da imamo pacijenta na stolu! pomislih dali da se izvinim sto sam usao u operacionu salu ne spreman al precutim zahvalim se i izadjem iz servisa! sledeci servis za koji znam je Bozaro na uscu! Nije mi uz put al ko velim sta je tu je nije najkraci put do Zemuna al nema mi druge nego da guram bicikl do usca! Malo sam se iscimao pesaceci u patikama sa plocicama ali nekako stignem do servisa! Javim se u servis i kazem da mi je pukao lanac i gazda licno uzme da mi odradi bicikl, skine sa "operacionog stola" neku trkalicu i odradi mi popravku pa puno je reci 3 minuta, pitam koliko kosta, kaze covek nista vozi!!!! I ja sta cu sednem na bicikl i pravac Zemun i razmisljam o celoj situaciji i dolazim do zakljucka da sam se u planet bike-u pojavio sa nekim kvarom od 50 evrica predpostavljam da bih dobio i sok dok oni otklone kvar, ovako za sitne popravke od*ebte od nas!!!
Malo sam smorio al eto morao sam ovo da napisem!

DOBAR DRUM I VETAR U LEDJA!!!
  • 0
Komarac

#2 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 11 April 2012 - 09:53 PM

PlanetBajk > can't kill them, can't, hmmm, kill them :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#3 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 11 April 2012 - 09:58 PM

puujjj... magarac ih češo u donja leđa.
za posao od 3 minuta!!
  • 0

MCWkdP0.gif


#4 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 12 April 2012 - 12:02 AM

Ovo je bas ruzno odjebati coveka sa bajkom koji ne moze da se vozi zbog 2 minuta posla.Nije bitno da li je profesionalno nego je neljudski.Za to ne mora ni bajk da se stavlja na stalak.Mnogo losih ljudi ima.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#5 Gox68

Gox68
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 April 2012 - 12:30 AM

Zato ja bez ovoga ne izlazim iz kuće, ako sam krenuo na bajku !

Postavljena slika
  • 0

#6 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2012 - 12:58 AM

Ja nosim samo spojnicu, ali se nadam da mi neće zatrebati :), opet bih morao kod nekog da zalupam na vrata da bih nečim izbio ili obrusio pin.
  • 0

#7 micha81

micha81
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 12 April 2012 - 07:39 PM

Heh, bejah u servisu bas u to vreme kad si naisao :)
Sto se tice Planeta, hmmm, meni je tu i dalje podeljeno misljenje, ima tema od prosle godine gde sam isto bio zestoko razocaran stavom i uslugom u tom istom servisu (viewtopic.php?f=3&t=4956), od strane "nadobudnog" Tonija, a opet, zbog tog istog Tonija sad uglavnoim i idem u taj servis kod Arene.

Cudna mi je dosta atmosfera u Planetu, nekako mi deluje da vecina ljudi koja radi tu ne zeli da bude tu, a i reklo bi se postoji neka tenzija medju zaposlenima tamo, ili sam bar ja stekao takav utisak.

Sto se tice samog servisa i ljudi dole, ja ne mogu da gresim dusu, sa Tonijem od celog proslogodisnjeg "incidenta" imam jako korektan odnos - on je skontao kako da mi uzme pare :D - ja sam skontao da lepo prvo okrenem telefonom i zakazem termin, a i covek se uvek svojski potrudi da mi objasni sve sto me interesuje.

Postoji jos jedan serviser (zaboravih mu ime jbga, znace on, sa njim sam se ispricao na Dorcolu kad sam pazario volan i lulu) koji je isto ok, sto se ostalih tice, ne poznajem ih, pa necu ni da ih komentarisem.

Eto, od prosle godine, misljenje o Planetu kao firmi, pa ne mogu reci da sam sad bas skroz promenio, misljenje o nekim ljudima tamo, definitivno jesam :)

Ah da, jos jedna stvar, ako iko iz uprave Planeta cita ovo (mali off topic), a tice se tog servisa kod Arene - Obzirom da ste renovirali kompletne prostorije tu dole, zar nikome nije palo na pamet da se ako je ikako bilo moguce izbije ceo onaj zid koji gleda na auto put (kao kod one perionice malo pre vas), i da se tim ljudima dole u servisu priusti dnevna svetlost, a ne po vasceli dan da su u nekom polumraku i pod svetloscu neonki?
Ili ako vec tako nesto nije bilo moguce, bilo kakav drugi nacin dovede vise dnevne svetlosti.

Dole mi je nekako jako sumorna atmosfera, a iskreno mislim da radno okruzenje i ambijent ima velikog uticaja na ljude koji u tom istom okruzenju provode i po 10+ sati dnevno.

Just my 2 cents :)
  • 0

#8 goranz

goranz
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 12 April 2012 - 08:11 PM

imali su priliku da izadju na dnevnu svetlost 5min koliko im je trebalo da mi nameste lanac, medjutim izgleda da vise vole da provode vreme pod zemljom k'o krtice i daju sebi na nekom znacaju! ne zelim da me neko pogresno skapira da sam znao da ce mi puci lanac svakako bi ih zvao da zakazem, Bozaro mi je sastavio lanac za tri minuta i nije mi naplatio ni zutu banku, verovatno se gospodi serviserima nije izlazilo na svetlost dana za sica lovu! bilo kako bilo ja sam masinu popravio!
pozdrav svima!
nadam se da ce prognoza za dane vaskrsnjih praznika biti pogresna tj da ce biti vise sunca a manje kise pa da se izvrti koji km posle nedeljnog rucka!

dobar drum i vetar u ledja!!!
  • 0
Komarac

#9 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2012 - 08:31 PM

Ne branim Planet, ali zakljucujem da je tvoje ne zadovojstvo iskljucivo bazirano na tome da je serviser u obavezi da ostavi trenutni posao i odmah pristupi resavanju tvog problema jer treba samo 5 minuta. Mozda je neko zakazao termin pre tebe ili kupio bicikl pa ceka da se namontira i prekontrolise itd. Sa druge strane spojnica lanca u Pnatetu (prema njihovom cenovniku) kosta 541dinar bez ugradnje. Da su ti to naplatili pluvao bi sigurno Planet kako te je odrao.
  • 0

#10 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2012 - 08:41 PM

Ne branim Planet, ali zakljucujem da je tvoje ne zadovojstvo iskljucivo bazirano na tome da je serviser u obavezi da ostavi trenutni posao i odmah pristupi resavanju tvog problema jer treba samo 5 minuta.

Mislim da je to nezadovoljstvo vise bazirano na odnosu prema njemu, nacinu na koji su mu to saopstili "sa visine". Realnost je da je se servisom bicikala uglavnom bave ljudi koje na to sticaj nesretnih okolnosti naterao, pa tom komunikacijom sa visine rade neku vrstu psiholoske self kompenzacije...

Bozaro mi je sastavio lanac za tri minuta i nije mi naplatio ni zutu banku

Jos jedan dokaz da se cuda desavaju :D Kad sam prvi put procitao deo u kome pominjes Bozara, prvo sto sam pomislio da ces reci je da ti je spojio lanac po ceni dva nova bicikla i sl, kad ono... Jbg ocima nisam mogao da verujem :D
  • 0
Postavljena slika

#11 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2012 - 08:47 PM

Sramova spojnica u Capriolu kosta 63 dinara (prema njihovom cenovniku) Ako uzmemo u obzir da u veleprodaji kosta dosta manje, nije uopste cudno zasto je dobio besplatno.
  • 0

#12 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 12 April 2012 - 09:03 PM

sram spojnica je trenutno 43 din :D
  • 0
puno znoja,malo krvi

#13 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 April 2012 - 09:22 PM

Ja sam mišljenja da serviser treba da može da proceni da li mu posao koji trenutno radi gori i da li može da odvoji minut vremena za nešto drugo. Ako stoji već jedan vlasnik bicikla cupkajući pored majstora da mu se završi bajk, majstor je možda mogao reći da sačeka dok završi taj bajk i da dođe na red. Kontam da ne stoji vlasnik pored svakog bajka koji čeka servis...
  • 0

#14 micha81

micha81
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 12 April 2012 - 09:22 PM

Mozda je neko zakazao termin pre tebe ili kupio bicikl pa ceka da se namontira i prekontrolise itd.

Ako se ovo desavalo negde popodne izmedju 4 i 5 (a deluje mi da jeste, jer sam bio u servisu kad je usao neki momak sa prekinutim lancem), onda je to bio moj Canyon kog sam isao da pokupim sa sklapanja :oops:
  • 0

#15 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 12 April 2012 - 09:30 PM

Slažem se sa Harijem.Pre neki dan u Vrujcima natovaren sa 30 balona od po 5litara,čekao sam 15 min da se oslobodi česma gde bi ih napunio.Za to vreme,a i kada sam konačno došao na red njih deset je došlo da preko reda napuni "samo dva balona",i to bukvalno bez pitanja,kao da se to podrazumeva.Ja kapiram da je svakom njegovo vreme najpreče,ali neki red treba da postoji,jer tri spajanja lanca,dva doduvavanja guma,i par štelovanja diskova koji kače,dođe oko 20-30-tak minuta,a to već nije malo vremena.
Naravno,ophođenje prema mušterijama,i inače ophođenje prema ljudima uopšte uvek treba da bude maksimalno kulturno.
  • 0

#16 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2012 - 09:38 PM

Sramova spojnica u Capriolu kosta 63 dinara (prema njihovom cenovniku) Ako uzmemo u obzir da u veleprodaji kosta dosta manje, nije uopste cudno zasto je dobio besplatno.

Nigde nije napisano da je bilo sta dobio, vec samo da mu je spojen lanac.Nikakvo cudo ne bi bilo da ga je skratio za dve karike i spojio.Treba mu cirka dva minuta i kosta ravno 0din :)

Slažem se sa Harijem.Pre neki dan u Vrujcima natovaren sa 30 balona od po 5litara,čekao sam 15 min da se oslobodi česma gde bi ih napunio.Za to vreme,a i kada sam konačno došao na red njih deset je došlo da preko reda napuni "samo dva balona",i to bukvalno bez pitanja,kao da se to podrazumeva.

I da se kladim da je od njih 10 bar 9 bilo baba :D Istu glupost, pored niza slicnih, sam gledao pre koju godinu u Soko Banji, i od tada nasiroko izbegavam mesta ka kojima gravitiraju penzosi i gerijatrija ...
  • 0
Postavljena slika

#17 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 12 April 2012 - 09:46 PM

Sramova spojnica u Capriolu kosta 63 dinara (prema njihovom cenovniku) Ako uzmemo u obzir da u veleprodaji kosta dosta manje, nije uopste cudno zasto je dobio besplatno.

Nigde nije napisano da je bilo sta dobio, vec samo da mu je spojen lanac.Nikakvo cudo ne bi bilo da ga je skratio za dve karike i spojio.Treba mu cirka dva minuta i kosta ravno 0din :)

Možda ako mu je pukao kariku ili dve od pina za rastavljanje/spajanje,veća verovatnoća je ipak upotrebljena spojnica.
  • 0

#18 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2012 - 09:49 PM

Sramova spojnica u Capriolu kosta 63 dinara (prema njihovom cenovniku) Ako uzmemo u obzir da u veleprodaji kosta dosta manje, nije uopste cudno zasto je dobio besplatno.

Nigde nije napisano da je bilo sta dobio, vec samo da mu je spojen lanac.Nikakvo cudo ne bi bilo da ga je skratio za dve karike i spojio.Treba mu cirka dva minuta i kosta ravno 0din :)


Pise u prvom postu,

pitam koliko kosta, kaze covek nista vozi!!!!


  • 0

#19 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2012 - 09:53 PM

Slazem se, ali nigde ne pise da je spojen spojnicom, ali ni da je kracen pa spajan :) Na to sam mislio, ne na cenu.
  • 0
Postavljena slika

#20 Gox68

Gox68
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 April 2012 - 10:25 PM

Kao što rekoh na prethodnoj strani, poneti mali alatić od kuće na vožnju i nema potrebe za moljakanjem servisera, za dva-tri minuta njegovog vremena. Inače izuzetno funkcionalna stvarčica, posebno alat rastavljač lanca. Imao sam i posebnu alatku za rastavljanje - sastavljanje lanca, međutim u jednoj prilici kada sam jako žurio nisam dobro pogodio pin na lancu i napukne mi vrh na alatki. Ubrzo posle toga je i definitivno otpao.
Tako da od tada koristim ovu džepnu kombinovanu alatku i veoma sam zadovoljan. Inače kupljena prošle sezone u jednoj biciklo radnji u Novom sadu za 990 din (tj. kupio sam dva kompleta: sebi i sinu, nek se nađe..)
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika