Jump to content


Fotografije

"PROBLEM" sa kačenjem dečije prikolice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 14 May 2014 - 11:48 AM

Ljudi interesuje me da li neko ima iskustva sa ovim stvarima. Nisam hteo temu u lukavi prodavci itd možda negde grešim.

Naručio sam ovu prikolicu http://www.cikloberz...w.php?id=151489
Pre svega prikolica nije u perfektnom stanju ali je dobro očuvana, sa po nekim sitnim delovima koje je rđa uhvatila, al ajde to je normalno za očekivati.
Ja nisam računao na jednu stvar jer sam mislio da se sve manje više kače na isti način, sistemom kroz zadnju nablu. Kod ove imam problem. Ovo je deo koji ide na ram Postavljena slika


E sada, on mi je totalno nejasan. Jer jedino može da stoji ovako. Na veliki šraf se kači šipka od prikolice i to je to....
Postavljena slika


Ako stavim ovako, onda smeta disk kočnica a nekako je logičnije da sistem ide ovako, jer je onda kačenje u visini donje šipke zadnje vile
Postavljena slika
Prevrnuo sam net, yt, nigde, ali nigde nisam našao ovaj sistem kačenja. Tako da sam došao do zaključka da je odrađen po sopstvenim potrebama.

Nažalost, juče manjak vremena i danas kiša pa nikako da ih vidim na delu. Ali...
  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14660 posts

Postavljeno 23 May 2014 - 09:23 PM

Verovatno nije predvidjen da se kaci na bicikle sa zadnjom disk kocnicom. Nadji neki bicikl bez diska pozadi pa probaj da zakacis kao na slici br. 3. Ili napravi nesto slicno da se kaci dalje od diska.
  • 0

#3 homer

homer
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 310 posts

Postavljeno 24 May 2014 - 02:40 AM

Verovatno je pravljen taj deo za kacenje, imam istu prikolicu, drugacije se kaci, videcu da slikam.

Mozda bismo mogli da se menjamo, ako ti odgovara ovaj moj sistem, jer mi prikolica skuplja prasinu zbog nacina montiranja na bicikl, ne moze na quick release.
  • 0
"Ja sam sebe manji komad
veci deo cini Nomad
a taj cudak nesto bunca
njemu nikad dosta sunca"

#4 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 24 May 2014 - 12:42 PM

Video sam taj adapter na ebay-u. U suštini, sve koje sam i viđao su manje više slični njemu. Ne bih ni sanjao da postoje ovakve skalamerije.
Ali gledaj jednu stvar. Što kaže Dule probaj. Probao sam odmah, u zgradi imam još 2 bicikle drugih stanara, i ni na jednu ne paše ovo kako treba, doduše obe su mtb, slične mojoj. Ostaje mi samo jedna grupa amera na fb, koji su samo za ovo...mislim vožnja dece itd pa ću videti ima li ko iskustva!
Sada zaključujem da je moj razgovor sa prodavcem katastrofalan. Spustio sam loptu, jer nisam bio suguran da ja negde ne grešim. I iz ovog što posle pišem, zaključi, da ne želim da te dovedem u nezgodnu situaciju, dok zaista ne budem uveren da to funkcioniše kako treba na v-break-u.

Pitam ja dotičnog gospodina, "šta ja sad da radim sa ovim kad si mi najverovatnije uvalio priključak samo za v-break", čovek mi ni 5 ni 6 odgovara, "prodaj ga, možeš i za veće pare". Ja mu na to kažem, " i ja sad treba nekog da prevarim i posle lažem kao što ti lažeš mene, da me zove i da mu ja pričam šuplje priče", na šta on meni kaže da ga vređam i da je prodao silu tih prikolica...
Nažalost, nisam stigao da ih probam u vožnji, počeše one kiše, pa posle i zahvati poplava moj kraj, baš gde se najčešće vozim...Jedino što sam konkretnije mogao da proverim su i gume, gde je jedna unutrašnja oštećena!

Baš ću ovih dana da donesem biciklu od matorog, i da probam na jednoj sa v break-om pa da vidim kakva je kompletna situacija i da li mi je zaključak dobar!?
  • 0

#5 homer

homer
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 310 posts

Postavljeno 26 May 2014 - 09:21 PM

Posalji link sa ebay, ako ti nije tesko, uzecu ga tamo ako odgovara za moj bicikl.
  • 0
"Ja sam sebe manji komad
veci deo cini Nomad
a taj cudak nesto bunca
njemu nikad dosta sunca"

#6 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 27 May 2014 - 06:41 PM

http://www.ebay.com/... ... 461fa12dfb

Baš na ovakav sam mislio. Evo ti da se lakše snađeš, nije ni ovaj skup, ali poštarina ubija...

Ja probao ovaj moj, i jeste za v-break. Odlično pasuje na biciklu koja nema disk.... :roll:
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika