Jump to content


Fotografije

viper_bg - Polar Viper


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
34 odgovora na ovu temu

#1 viper_bg

viper_bg
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 31 May 2008 - 05:14 PM

Copy/paste sa drugog foruma...

Dobar dan svima! :D
Nov sam na forumu, a i ponovio sam se pa rekoh da se malo pohvalim! Posle mnogo informisanja, dvoumljenja, finansijskih okolnosti...konacna odluka je pala na Polar Viper! 8)
Prvo da kazem da sam u samom startu znao jedno, a to je da zelim nov bajs bez obzira da mogu kupiti polovan za istu sumu ali mnogo bolji...
Posle par dana voznji jako sam zadovoljan, a kako sam amater mislim da mi nesto bolje ne bi bilo ni potrebno ali i za to bolje nisam bio spreman da dam vise para! Bicikl je placen 42 600din u Planetbike-u! Nemam specifikaciju koji su tacno delovi na njemu ali ono sto sam uspeo da vidim navescu, a napravio sam i neke slike:

Prvo kako bajs izgleda u celini:

Postavljena slika

Postavljena slika

Disk prednji:

Postavljena slika

Disk zadnji:

Postavljena slika

Rucice menjaca i kocnice:

Postavljena slika

Postavljena slika

Suspension:

Postavljena slika

Postavljena slika

Zadnji menjac:

Postavljena slika

Postavljena slika

Prednji menjac:

http://img79.imagesh...re012fb0.th.jpg

Gume:

http://img112.images...re011mg4.th.jpg

I jos ponesto...

http://img154.images...re015wf8.th.jpg

http://img154.images...re014dd1.th.jpg

E sada ono sto mene interesuje jeste vase misljenje o odnosu placeno/dobijeno!??
Takodje me interesuje da li postoje neki meksi kocioni paknovi, odnosno plocice da se kupe posto se kod ovih cuje trenje o disk, a i neposredno pred samo zaustavljanje hoce da cvile!??
Kada je amortizer pozeljno zakljucavati!?
I da li neko ima iskustva sa sledecim svetlom:

http://www.planetbik...lo ... er= DESC

Toliko za sada....ako se setim jos neceg pitacu, a vi slobodno preporucujte ako nesto treba...naravno da nije mnogo skupo! :D
  • 0

#2 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2008 - 06:01 PM

Kad je kupljeno onda nema kajanja, mada pre bi uzeo nesto od Scotta nego Polar. Recimo ovako nesto :lol: Oprema u klasi Deore za prosecnog rekreativca je sasvim dovoljna koji vecinom vozi po asvaltu. Diskovi kad su novi treba im malo da legnu, ali u buducnosti privikavaj se na blago grebuckanje, jer rotori kod jeftinijih diskova (SM-RT52) imaju losiju zavrsnu obradu i mora malo da struzu :mrgreen:

Jedino sto bi istog trenutka menjao su plasticne pedale i stavio SPD.

Svetlo sam imao prilike da vidim kako radi, odlicno bljesti ali mnogo vise kosta nego sto svetli. :lol:
  • 0

#3 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 31 May 2008 - 07:33 PM

Kod Capriola Lizard a Kod Polara Viper :wink: bar sto se cene tice mada kako Hari rece onaj Scott je mozda malo bolja varijanta ali sad je gotovo.Koliko vidim to je 3.verzija Vipera,sad ima diskove i zadnji xt menjac a i Ritchey komponentice ,Srsuntour Xcr koji je bio i na prethodnoj 2.generaciji koja je bila sa V-brake Deore i zadnjim Deore menjacem.Koje nable ima Shimano,Shimano Deore ili one Quando :? :?: Dok se sa paknova skine prvi sloj pa ce kasnije biti bolje valjda.Lepo se vozi :wink:Nemoj da zakljucavas amortizer to ti je moj savet,podesi ga malo tvrdje i to je,za nase asfaltne puteve u Srbiji treba otkljucan amortizer.
  • 0

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 31 May 2008 - 08:55 PM

Dobro de sad :) Zaključavaj na uzbrdicama koje nisu džombave i asfaltu koji se ne sastoji od rupa prošaranih putem. Koja je poenta lockouta ako se ne koristi?
  • 0

#5 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 01 June 2008 - 01:15 AM

Menjaj taj Alivio menjac napred za neki polovan Xt(760),LX,mislim da ces da osetis razliku a nije skupo 15-25e polovan naravno ili nabavi ako imas nekog preko nov xt(770)koji kosta 20-25e.Ne diraj nista ostalo i VOZI!!!
  • 0

#6 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 01 June 2008 - 09:59 AM

Man ga napinjes tek uzo bike covece.On ne moze da oseti razliku jer je tek uzo bike .zato ti vozi se malo nekih 3,4 meseca pa onda kupi neki xt (now)35 evra.
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#7 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 01 June 2008 - 10:09 AM

Jedina moja zamerka na bajku je sledeca. Planetarci su mogli da spakuju neku felnu sa nitnama. ipak je bajk oko 500 i nesto evrica. Druga oprema je zadovoljava neke prosecne standarde.

I sto uvek nalazite mane na bajkove koji ljudu kupuju nove. Za pare do 500eur bajk je solidan ali mora na nesto da se namali kako bi se postigla ta prodajna cena. Ma kada bi neko ovde postirao da je uzo i nesto najbolje za nekih 3000eura vi bi munasli manu. Pustite ljude da se osecaju bogati u srcu sa novim bajkom i da uzivaju u voznju.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#8 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 01 June 2008 - 12:59 PM

Jesam CEPIDLAKA #-o za taj prednji menjac :?,ali i ti si primetio felne bez nitni =D>
  • 0

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 01 June 2008 - 01:19 PM

Jedina moja zamerka na bajku je sledeca. Planetarci su mogli da spakuju neku felnu sa nitnama.


Ranije je za iste pare išao sa Deore opremom i ne znam da li je riči i tad lutao po njemu. Dobro je da se napreduje.

Da se uzme polovan bajk od 250-300E, koliko bi još para trebalo da se dotera na nivo ovog Vipera sa hidraulikom? A novo je uvek novo.
  • 0

#10 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 01 June 2008 - 01:34 PM

Mislim da tek ova varijanta Vipera ima Ritchey,prethodne dve su bile sa Zoom :cry: komponentama,prvi vajper je imao i Zoom viljusku,kakav naziv :roll: ,mada moj drug ima Z... sticnu,ok izgleda,nije teska ali ono Zoom-uzas.
  • 0

#11 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 01 June 2008 - 01:38 PM

Jesam CEPIDLAKA #-o za taj prednji menjac :?,ali i ti si primetio felne bez nitni =D>

Pa kada covek prolazi preko 8 sati dnevno sa biciklama primeti i nesto najstnije. Sto se tice sadasnje opreme apsolutno je ok za te pare. Vodili su brige planetarci, i to dosta.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 01 June 2008 - 02:37 PM

moj drug ima Z... sticnu,ok izgleda,nije teska ali ono Zoom-uzas.


Aceton rules. :mrgreen: Kad je skinuo WCS da ga nisu prepoznali, skinuće i ZOOM
  • 0

#13 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 01 June 2008 - 04:36 PM

Nemam nista protiv bilo koje marke,recimo video sam neke Smica lule,rogove,sticne,teske kao wcs a duplo jeftinije ali sam naziv Zoom je toliko jadan,bedan,neozbiljan,bez obzira sta se krije iza njega ,e sad nema potrbe za nerviranjem vec kako Mixitron rece:Aceton rules =D> :!:
  • 0

#14 viper_bg

viper_bg
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 01 June 2008 - 09:49 PM

Kad je kupljeno onda nema kajanja, mada pre bi uzeo nesto od Scotta nego Polar. Recimo ovako nesto


Taj bajk mozda jeste bolja kupovina od Viper-a ali kada sam ja kupovao njega nije bilo, a bajs kupujem pa vec jedno 2 meseca i nisam hteo vise da odugovlacim! E sad jedino sto ne znam da li taj Scott ima hidrauliku ili ne jer sam se za Viper odlucio upravo iz tog razloga! Za diskove cu videti kad se razrade i kad prvi put promenim paknove, a mozda kupim i neki sprej, cuo sam da ima!

Ma to za amortizer mi nikako ne ide u glavu, meni se vec svidja voznja sa otkljucanim amortom, znam da ga treba zakljucavati kad se ide uzbrdo ali i po ravnom i nizbrdo i to ne zato sto nije pozeljno po njega samog vec iskljucivo zbog lakse voznje! A u kojim situacijama ga treba lock-ovati da se nebi pokvario!??

Menjaj taj Alivio menjac napred


Za sada ce biti ovako kako jeste...steta da novo menjam pa makar to bio i Alivio! Inace primetio sam da mi se taj menjac ili sta vec cuje, pogotovo kad prebacim na jedan od dva veca zupcanika! ne znam kako da to opisem ali dok pedaliram cuje se neki svuk, kao da lanac dodiruje sam menjac ili sta vec, znaci nije ono bas glatko! Mozda je do podesavanja ili bas zbog toga sto je u pitanju Alivio...

Planetarci su mogli da spakuju neku felnu sa nitnama.


Aj neko nek postavi sliku felne sa nitnama, ne znam sta je!? :D

Mozda sam mogao kupiti polovan bajs ali kao sto vec neko rece, koliko cu jos morati prada da dam da bih ga sredio! Takodje ne razumem se u bajseve da bih mogao da prepoznam ono sto valja, a i kao sto kazu novo je novo! :D

Sad mi ostaje da kupim sredstva za podmazivanje, univerzalni alat, pumpu, torbicu, flasicu, neko osvetljenje za napred, sajlu za zakljucavanje i jos par sitnica! Znaci nista nabudzeno ali opet ono sto je potrebno i sto ce voznju uciniti jos lepsom!
  • 0

#15 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 01 June 2008 - 10:23 PM

Verovatno Alivio radi kako treba samo mu treba podesavanje,ako lanac zakacinje menjac.Posto si kupio novo idi tamo gde si ga kupio i teraj da ti ga podese ako nista drugo onda imas i jedan(mozda i vise) tj dva besplatna servisa a obavezan onaj prvi :? .Prednji menjac nije skup a bas znaci(XT,LX).Felna sa nitnama je ona koja ima orubljene rupice nitnama =D> .Rupice gde ulaze niple(druge ne postoje al ajd sad :cry: ).Felne su onda malo jace,niple ne prosiruju rupicu =P~ ,a i lepse je tako...Amortizer zakljucas kad si na asfaltnoj uzbrdici i ustanes iz sedla da pojacas tempo pa da ne bi ljuljalo i rasipalo ulozeni trud-bar ga ja tad zakljucavam.


A u kojim situacijama ga treba lock-ovati da se nebi pokvario!??


Odgovor;Nema takvih po mom misljenju,mozes samo da razbijes lock na tvojoj vili ako je zakljucas a vozis teren mada ja nisam razbio moj Srsuntour xcp75(stariji model,kog sam se otarasio)iako sam par puta naleteo na neke dzombe i rupe skrenuvsi sa asfalta(zaboravio da ga otkljucam) :lol:

Ne ostavljaj bajs nigde,dao si 500e,za hleba,kupovanje namirnica,bacanje djubreta i ostalo sluze ponike i krntije ili pesaka a mtb(trkac idrugi tipvi bicikala) sluzi za cisto uzivanje u voznji,kakvi se krsevi kradu taj tvoj crvenac ima da letne sa i bez lanca,lanceva [-X [-X [-X
  • 0

#16 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 01 June 2008 - 11:10 PM

Kad je kupljeno onda nema kajanja, mada pre bi uzeo nesto od Scotta nego Polar. Recimo ovako nesto


Taj bajk mozda jeste bolja kupovina od Viper-a ali kada sam ja kupovao njega nije bilo, a bajs kupujem pa vec jedno 2 meseca i nisam hteo vise da odugovlacim! E sad jedino sto ne znam da li taj Scott ima hidrauliku ili ne jer sam se za Viper odlucio upravo iz tog razloga! Za diskove cu videti kad se razrade i kad prvi put promenim paknove, a mozda kupim i neki sprej, cuo sam da ima!

Ma to za amortizer mi nikako ne ide u glavu, meni se vec svidja voznja sa otkljucanim amortom, znam da ga treba zakljucavati kad se ide uzbrdo ali i po ravnom i nizbrdo i to ne zato sto nije pozeljno po njega samog vec iskljucivo zbog lakse voznje! A u kojim situacijama ga treba lock-ovati da se nebi pokvario!??

Menjaj taj Alivio menjac napred


Za sada ce biti ovako kako jeste...steta da novo menjam pa makar to bio i Alivio! Inace primetio sam da mi se taj menjac ili sta vec cuje, pogotovo kad prebacim na jedan od dva veca zupcanika! ne znam kako da to opisem ali dok pedaliram cuje se neki svuk, kao da lanac dodiruje sam menjac ili sta vec, znaci nije ono bas glatko! Mozda je do podesavanja ili bas zbog toga sto je u pitanju Alivio...

Planetarci su mogli da spakuju neku felnu sa nitnama.


Aj neko nek postavi sliku felne sa nitnama, ne znam sta je!? :D

Mozda sam mogao kupiti polovan bajs ali kao sto vec neko rece, koliko cu jos morati prada da dam da bih ga sredio! Takodje ne razumem se u bajseve da bih mogao da prepoznam ono sto valja, a i kao sto kazu novo je novo! :D

Sad mi ostaje da kupim sredstva za podmazivanje, univerzalni alat, pumpu, torbicu, flasicu, neko osvetljenje za napred, sajlu za zakljucavanje i jos par sitnica! Znaci nista nabudzeno ali opet ono sto je potrebno i sto ce voznju uciniti jos lepsom!


Nemoj da se zamaras samo vozi tvoj bajk. Odlican je. Pozdrav
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 02 June 2008 - 05:20 AM

A u kojim situacijama ga treba lock-ovati da se nebi pokvario!??


Nikad :)
PS ovi što ustaju iz sedla uzbrdo nemaju il' snage il' potreban stepen prenosa :mrgreen:

Sa svojim starim Suntour-om (NS serija) sam nekoliko puta zaboravio da otključam lock, pa mu se ništa nije desilo. Lock kertridž kod njega bar, može da se sabije veeelikom silom i da ostane živ, mada to nipošto nije preporučena praksa.

Štelni taj prednji menjač i onda kreni na habanje bajka, iscedi svaki dinar uložen u njega! Najgora kupovina je bajk koji se ne vozi.
  • 0

#18 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Postavljeno 02 June 2008 - 10:53 AM

Kao sto rekose ranije, jedino sto mozes da promenis su ti te pedale...ali svakako, kupio si nov bajs (prelep je ako mene pitas), i sada juris na off-road koliko je god moguce.... :D Sledece godine, npr. pre sezone, mozes da kupis po nesto za njega...ovo sto za sada imas je zadovoljavajuce...
I opet kao sto su i drugi rekli. CUVAJ GA!
Ne odvajaj se mnogo od njega...i zaboravi ostavljanje bajka u ulazu i sl. Dosta mojih prijatelja je upravo tako ostalo bez bajka. #-o
Veliki pozdrav za tebe....i u zdravlje da ga koristis! 8)
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#19 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 02 June 2008 - 11:18 AM

Auuuuuuuuuu pa zaboravili smo glavnu stvar. Batali menjač, ne menjaj ga dok ne crkne, pređi na SPD.
  • 0

#20 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 02 June 2008 - 02:01 PM

Hari je vec spomenuo SPD. Tu se potpuno slazem, ako neces voziti samo lagane turice pored keja ili do poste/prodavnice, onda ozbiljno razmisli o SPD-u. Razlika je kao nebo i zemlja.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika