Jump to content


Fotografije

spaske (MTB) Corratec expert


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
21 odgovora na ovu temu

#1 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 20 January 2012 - 10:59 AM

Evo i ja da predstavim svoji skromni bajs, razmišljao sam dali u opšte da postavljam i na kraju rešio.
Nije neki ekstra bicikl ali svakako za mene napredak u odnosu na prethodni capriolo varanus, do sad sam uglavnom dodao osnovnu opremu, promenio gume, kupio rezernu unutrašnju sa presta ventilom, dodao bidone i nosače, ciklokompjuter sigma bc 509, torbicu ispod sedišta i kineska svetla, nogar i štitnik vile od udara lanca.
Bicikl je bio malo zapušten pa sam komplet očistio podmazao, servisirao i sredio lock-out na dartu, zamenio sam i potrošne stvari kao lanac i diskstop pločice na zadnjoj kočnici, inače bicikl mi je stigao 31 decembra kao novogodišnji poklon koji sam poklonio sam sebi (da ne čekam deda mraza :?: )
Nemam baš neke slike sve slikano u podrumu, još samo da prođe sneg pa da se detaljno testira u vožnji.

Model: Corratec expert
Ram: Corratec x-vert
Srednji pogon: FSA RPM CY2F
Amort:Dart 2
Šifteri: Shimane deore m-530
P.Menjać: Shimano deore
Z.menjač: Shimano XT
Kočnice: hidraulika Shimano 485 180/160
Kaseta i lanac: deore
Nable, točkovi,šticna lula zzyzx
gume: Rubena cobra 1.90 (blue)

ovo je slika sa oglasa
Postavljena slika

A evo i nekih mojih slika
Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Sledeće ako budem bio u mogućnosti planiram zamenu srednjeg pogona za neki Hollowtech nadam se deore, ali otom potom.
  • 0

#2 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 20 January 2012 - 11:55 AM

Ma bajs je boli glava,skroz je dobar.Ne vidim razlog da ga ne predstaviš?
  • 0

#3 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 20 January 2012 - 12:19 PM

Sledeće ako budem bio u mogućnosti planiram zamenu srednjeg pogona za neki Hollowtech nadam se deore, ali otom potom.

Onda pazi da ti taj sledeći pogon ima ispravno okrenute šajbne na pogonu, a ne kao
Postavljena slika
gde je velika šajbna ušrafljena totalno obrnuto, ali to nema nikakve funkcionalne prepreke... samo teraj!
  • 0

#4 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 January 2012 - 12:41 PM

Postavljena slika
  • 0
Postavljena slika

#5 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 20 January 2012 - 12:46 PM

Da i meni je čudan ovaj patrljak koji štrči, jer to znači da je naopako okrenuta velika šajbna? deluje kao neki rastojnik ili tako nešto. Bajs je tako stigo i nisam tu ništa dirao za sad, a probao sam samo par stotina metara, sad dok ne prođe sneg ništa od vožnje.
Izgleda da je tu neko nešto petljao ko baš i nije mnogo znao, ni ja ne znam nešto puno ali pri podmazivanju sam video još neke nelogičnosti, na prednjem zatvaraču obe opruge su bile sa jedne strane, hvalio je jedan manji prašinar na zadnjem točku pa je odatle izlazila mast i baš zamazala kasetu i lanac ja do sad nisam video više zamašćen lanac, a kaseta je bila labava da sam samo stavio ključ i rukom odšrafio, ali to sam sad sanirao a moraću i ovo sa velikom šajbnom.
Hvala na savetu i zapažanju.
  • 0

#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 January 2012 - 01:22 PM

Fin bajs.Meni licno bolji ne bi trebao za ovu ravnicu.U zdravlju da ti robuje.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 20 January 2012 - 01:23 PM

@pri3rak : n2:thumbsup

Spaske, prošetaj se do nekog servisa da pogledaju samo te sitnice, ima u Boru sigurno nekog ko se razume u to. Da ne napraviš neku štetu bez razloga.
  • 0

#8 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 20 January 2012 - 01:48 PM

@pri3rak : n2:thumbsup

Spaske, prošetaj se do nekog servisa da pogledaju samo te sitnice, ima u Boru sigurno nekog ko se razume u to. Da ne napraviš neku štetu bez razloga.

Ima jedan servis ali čoveka kao da mrzi da radi, ostalo sam sve rasturio podmazao i pregledao ubacio taj prašinar, zamenio jedan konus na zadnjem točku i to je to, tako da nema šta sem ove šajbne na pogonu, hvala u svakom slučaju na savetima.
Videću kad krene sezona ako bude nešto trebalo kad budem išao do Zaječara svratiću o codex servis jer su oni ozbiljan servis i dobro opremljeni i sa delovima, već sam pazario neke sitnice tamo i stvarno su ok.

Hvala Vorda, i meni za sad ne treba ništa bolje ipak sam ja skromni rekreativac i tek prošle godine sam počeo malo više da vozim a ove nadam se još više jer sam tek sad sa 30-god ukapirao koliko je vožnja bajsa dobra stvar i baš mi prija.
  • 0

#9 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 21 January 2012 - 09:55 PM

Postavljena slika


Velika šajbna okrenuta, 2 minuta posla.
  • 0

#10 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 17 April 2012 - 02:35 PM

Vrlo sitne promene za sad samo zamenjeno sedište ali reko da postavim neku sliku.

Staro originalno corratec sedište.

Postavljena slika

A ovo je sa novim
Postavljena slika

Postavljena slika

I mala dopuna opreme, moja prva kaciga ništa posebno ali za početak dovoljno.

Postavljena slika

Postavljena slika

Šta mislite o ovom pimp-u razmišljao sam za off road da stavim ovu gumu jer sad imam slik. Samo da ne bude n:smil42d2

Postavljena slika

Evo i mene
Postavljena slika

Planiram da otvorim temu sa slikama iz vožnji iz ovog dela Srbije samo da sakupim još malo slika jer ne nosim uvek aparat da uslikam, malo mi smeta ali biće slika uskoro.
  • 0

#11 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 17 April 2012 - 03:52 PM

Ocu i ja ovaku prednju gumu da budem ko pri3rakov avatar......
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#12 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2012 - 03:55 PM

n2:1097[1] n2:haha
  • 0
Postavljena slika

#13 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 17 April 2012 - 05:52 PM

Ocu i ja ovaku prednju gumu da budem ko pri3rakov avatar......

Na ovom mestu gde sam slikao ima brdo guma raznih veličina i širina pa svrati da izabereš neku pa posle možeš da n2:5525
  • 0

#14 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 17 April 2012 - 09:13 PM

Meni se bas svidja kombinacija boja na bajsu, bas je lep :)

A slike kaci slobodno i sto vise, taj deo Srbije nikako da obidjem, cak ni da prodjem... Isao sam par puta do Kladova i za mesec dana idem opet (kolima), onaj put uz Dunav je fantastican. Ali juznije od toga, a istocnije od autoputa nisam nista obisao :( Nis jednom-dvaput i to je to.
  • 0

#15 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 17 April 2012 - 09:27 PM

Meni se bas svidja kombinacija boja na bajsu, bas je lep :)

Hvala, danas sam montirao sedište i čini mi se da je belo super po izgledu (možda zato što je promena pa mi tako deluje) a i zbog točkova se ok uklapa, a za udobnost istog ću videti na sledećoj vožnji.

Biće slika otvoriću zasebnu temu nego malo da ih razvrstam a ja planiram do dunava odnosno Donjeg milanovca kad još malo otopli i kad budem imao slobodnog vremena i još malo da doteram kondiciju, to bi trebalo da mi bude jedna od dužih relacija.
  • 0

#16 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 19 April 2012 - 08:32 PM

Evo jedne slike po svetlosti dana iz današnje vožnje.

Postavljena slika
  • 0

#17 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 19 April 2012 - 09:27 PM

lEPO LEGLO BELO SEDISTE
  • 0
puno znoja,malo krvi

#18 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 April 2012 - 09:35 PM

Blago tebi sa ovako sunčanim vremenom :), ja dok sam ustao u 12 :mrgreen: toliko se namrčilo da sam se jedva odlučio i na trčanje da odem. Ovih dana može za bicikl da se ugrabi par sati samo pre podne al džabe kad ja prespavam.
Kolko kubika su ti bidoni? :) Ja se mislim da uzmem još jedan od litre pa da menjam. Ovaj od 0.7 kad sam uzimao nisam smeo veći da mi torbica ne pravi problem ali ispade da ni njega ne mogu da uglavim pa sam morao premestiti torbicu i sad ima mesta za bidon dužine po želji :).
  • 0

#19 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 20 April 2012 - 05:35 AM

Belo sedište se super uklopilo i udobnost je super, da sunčano je bilo samo prepodne ali ja ustajem rano pa sam na vožnju krenuo već oko 10:30 samo sam čekao da malo otopli a kasnije ne mogu zbog drugih obaveza.
Bidoni su oba po 0,7l ja sam kupio onu trouglastu torbicu ali zbog postavljanja drugog bidona nikada je nisam stavio kako sam je kupio tako i stoji.
  • 0

#20 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 20 April 2012 - 06:11 AM

Spaske probaj samo za nijansu da oboris prednji kraj sedista na dole.Mislim da bi ti bilo jos udobnije.
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika