Jump to content


Fotografije
- - - - -

pomocj oko prenosa bicikla avionom! :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
49 odgovora na ovu temu

#1 zlig0r

zlig0r
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 06 March 2011 - 05:17 PM

Poz ljudi! ne znam da li sam ovo turio u dobar deo foruma, tako da ako nisam - premestite!

odluchio sam da zapalim na 3 meseca u Belgiju, nashao da wizzair leti iz Beograda za Brisel za 50ak eura sa svim troshkovima. i gledam danas dodatne troshkove i vidim da im 3000din koshta prenos bicikla...
imam neki matori McKenzie, ali pored njega sklapam polako kako nalete neki novci i Meridu Sub 60 koju sam hteo da zavrshim kad se vrnem. e sad, poshto je cena prenosa bajsa stvarno mizerna, a Belgija lepa i ravna, a ja sa puno slobodnog vremena, palo mi na pamet da u roku od mesec dana kupim ostatak delova, sklopim meridu i stvarno ponesem je ponesem sa sobom.

shta me zanima? da li treba da dokazujem da je moj bajs,tj da nije kraden? jer svi delovi koji su za sada na meridi su polovni, kupljeni ovde na cikloberzi, a i ostatak cje biti takav.znachi nemam rachun, nemam garanciju, nemam nishta...da li mogu da odem u policiju da mi oni izdaju bilo kakvu potvrdu? shta uopshte da uradim i da li uopshte treba neshto da uradim?

i josh me zanima da li kad sletim mogu da mi lupe neku carinu na polovan bike?

ovo je jedina stvar koja pishe za bajk

"в) Превоз бицикала се може прихватити само ако су они спаковани у најлонске кесе, точкови и педале уклоњени, а управљач окренут паралелно. Такође се могу прихватити ако су упаковани у картон, под условом да су им гуме испумпане."

unapred hvala na bilo kakvim odgovorima!
poz, Igor Novi Sad
  • 0

#2 zlig0r

zlig0r
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 06 March 2011 - 06:56 PM

nashao sam na netu sve o prevozu avionom, kako ga spakovati, kako zashtititi, shta ochekivati od mogucjih oshtecjenja, na shta posebno obratiti paznju....no nishta o tome da li moram da dokazujem legalnost mog bajsa :/
  • 0

#3 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 06 March 2011 - 07:44 PM

Ja sam nosio u kutiji zapakovan s ispustenim gumama. Kutija je bila originalna kao kad kupis bike u radnji.
Ja sam nosio papir da je moj, cisto sam nesto odstampao i lupio pecat kod drugara koji je tada radio u jednom bike shopu. Medjutim, o mi niko nije trazio, samo su pitali da li je nov. Valjda zbog carine i ostalih glposti, ali rekoh da je moj licni,. tako da nista strasno....s tim da sam u povratku doneo novi ali malo vozen i ublatnjen, ali o tome :-]*
  • 0

#4 zlig0r

zlig0r
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 06 March 2011 - 09:28 PM

znachi da se ne tripujem nego da zapakujem i nosim :)
  • 0

#5 Milevuc

Milevuc
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBeograd - Vukov spomenik

Postavljeno 06 March 2011 - 10:05 PM

Upravo tako. Sve sto se tice odlaska dogovaras sa avio kompanijom i tu je kraj. Ali trazi potvrdu od nase carine da si ga odneo zbog povratka.
  • 0

#6 zlig0r

zlig0r
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 07 March 2011 - 02:07 AM

e vidish, tu je problem...jer shta god da me pitaju, shta da im odgovorim?!? znate, tochkove sam kupio od zike, ram je od pere, vile su od milojka, pogon je od pedje, i veruj te mi nishta od toga nije ukradeo, jer su se ti ljudi kunuli u decu kad su mi to prodavali!!!

ja bih radije da odem u SUP i da dobijem bilo kakvu potvrdu :(

problem je u tome shto necju da dozvolim sebi da mi neko na arodrumu kaze da ne mogu da odem jer ima nekih nejasnocja, i da mi propadne karta i da ne daj boze zaglavim neki mardelj jer moj baj ima ukradene vile!

Ja bih najradije da od bilo koga (sup ili neka radnja) dobijem bilo kakvu potvrdu da je to moje...kao kad iznosish instrumente iz zemlje pa imash "aka karnet" (bass gitara ta i ta,chinela ta i ta, procesor za gitaru taj i ta...)...jer jeste ta karta mizerna u principu, sve sa bajsom cje me izacji 80e, ali nit imam 80e vishka, nit hocju da me neko napushava na aerodromu...jednostavno, znam da nishta nisam ukrao, (jes da ne znam da li sam ukradeno kupio, ali kontam da niko nije budala da neshto kradeno prodaje na najposecjenijem sajtu vezane za te stvari), tako da zelim da dodjem, predam shta imam, uredno platim sve shta treba i da me odvezu tamo za shta sam platio i to je to...

ako me razumete...
  • 0

#7 zlig0r

zlig0r
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 07 March 2011 - 02:22 AM

shto kaze jedan moj drugar: "mozda sam ja paranoichan ali to ne znachi da me ne prate!" :D


ja samo zelim da platim, utovarim i odem...ako to znachi da pre toga treba da 3 puta odem u panduriju, oticjicju, chekacju, popunicju 23 formulara, samo da me niko ne drka kad platim sve i kad treba da se ukrcam...ne znam da li me kontate...imam 23 dogodine, i za zivota me nije startovao pandur...zelim da na tome ostane...zivecu, placjacju porez, samo nemoj da imam ikakvih problema sa policijom! mozda to nekom od vas zvuchi glupo, ali sam tako odgojen, i ne zelim da imam ikakav razgovor sa njiima ako ne moram...32 popunjena upitnika i formulara ako treba, samo da me niko ne kara u glavu za neshto shto mi nije palo na pamet da uradim...
  • 0

#8 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 07 March 2011 - 06:42 AM

A kako ce ti policiji dati potvrdu da je to legalan bajs kad ni ti neznas dali je neki deo ukraden ili ne.Mislim da se to ne radi tako olako u policiji,ako uopste tako nesto i rade.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 March 2011 - 06:50 AM

Ne 3puj se bez veze, čak je poželjno da što manje skrećeš pažnju na sebe. Uzmi na carini potvrdu da si izneo bicikl komada jedan da imaš da je pokažeš ako ti je neko traži kad se budeš vraćao (a neće) i gotovo.
  • 0

#10 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 07 March 2011 - 06:51 AM

A moje mišljenje je da se bicikl treba prijaviti Carini, na izlazu iz zemlje, i fino ga oni upišu u pasoš, tako da imaš dokaz da si ga iznio iz zemlje, i da je lično tvoj.
Tako da nebi trebao imati problema sa povratkom, sa biciklom, u zemlju.

Moj ti je savjet da pitaš carinske organe.
Mislim da ti policija u ovom slučaju i nije od pomoći...

EDIT: mix me prestigao za 8 milisekundi... Bravo Mix :D
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#11 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 07 March 2011 - 10:38 AM

Moje iskustvo,analogno primenjeno na ovaj slučaj:Prilikom izlaza iz Srbije neće ti tražiti dokaz da je bicikl tvoj ali svakako traži da se upiše broj bicikla(rama) zbog jednostavnijeg postupka prilikom povratka. Samo opušteno,nemoj da se opterećuješ jer nema razloga za to. Pozdrav!
  • 0

#12 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 07 March 2011 - 11:45 AM

Prilikom polaska na put, sačini izjavu sa brojem i opisom bicikla i prilikom izlaska iz zemlje neće te niko pitati je li bicikl tvoj i da to dokazuješ, čak ti verovatno neće hteti ni da overe taj papir, ali ti insistiraj zbog sebe. Taj papir može da ti posluži i kasnije ako budeš izlazio ponovo, ustvari ti je i neka vrsta potvrde da je bicikl tvoj.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#13 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 07 March 2011 - 12:47 PM

A uputstvo za dokazivanje vlasništva nad pomenutom stvari, pogotovu nekom koja ima serijski broj, kao što je bicikl, je da se sačini izjava o vlasništvu i uz dva svedoka overi u nadležnoj službi za overu (sud, opština...). Takav papir može biti veoma bitan u dokazivanju vlasništva, ako uopšte bude bilo prilike da se to dokazuje. Mislim da bi to bio i validan dokaz i prilikom putovanja u inostranstvo.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#14 zlig0r

zlig0r
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 07 March 2011 - 03:24 PM

Hvala puno na odgovorima, sad je sve jasnije! mene su jednom prilikom u Cro na granici cimali za fotoaparat, i resheno je tako shto su mi broj istog upisali na zadnju stranu pasosha...posle sam prelazio josh bar 15x i niko me nikad vishe nije nishta pitao za aparat i opremu...
tako da je ochigledno samo bitno da li je carenik ustao na levu nogu, no svakako ne moze nishta da se iskomplikuje, tako da cju istrpeti i to ako do toga dodje :)

ali vidish sad, mozda cjete me oterati u tri lepe na cimanju za odgovore, ali par ljudi sa kojima vozim mi je reklo da sklopim meridu, pokusham da je prodam, i ako uspem - da tamo kupim bajs za te pare, jer je lakshe poneti pare nego vucji bajs....ako ne uspem, da onda naravno nosim nju...jer se svi slazu da je nebulozno ne iskoristiti priliku od 3 meseca i ne voziti po Belgiji....
  • 0

#15 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 07 March 2011 - 03:52 PM

Tesko je voditi se nekim standardom, jer je pitanje na koga naletis.
Cesto izlazim napolje preko Cro, Madjarske, Slovenije, Makedonije... nekada se zaprepastim kako lako prodjem a nekad ti se zalepi neki baksuz pa te moze daviti i za kutiju shibica. Sta ti je najpametnije? Napravi neki papir s podacima bajka, nek ti jos neko potpise kao svedok(pa otidji i u sud ako te ne mrzi), pa zapali na carinu. Tamo im mozda pomenes ideju da ti ga negde zavedu, pasos, taj tvoj "papir", ili gde vec i gotovo. Pa kud puklo da puklo!
Kako god okrenes, sa carinom ti se nikada ne zna!
Aj pa srecno!
  • 0

#16 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 March 2011 - 07:54 PM

Mnogo bre komplikujete. Kad izlaziš iz zemlje, prijaviš da iznosiš bicikl i uzmeš za to potvrdu. Garant da je bicikl tvoj je tvoja izjava. To uzimaš samo zato da ti ne bi naplatili carinu kad se budeš vraćao. Sve ostale carinike boli d... za tvoj bicikl, osim ako nemaju informaciju da je baš taj ram negde kod njih ukraden. Ti razmisli da li postoji mogućnost da jeste. A opet, verovatnoća da će to proveravati je 1:1000. Znači, putuj i ne brini...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#17 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 07 March 2011 - 09:13 PM

Ne bih da plasim coveka,ali Holandski carinici ,su ubedljivo najgori smaraci na kugli zemaljskoj.Mene su terali da pokazem papire za Windows XP u lap topu.
  • 0

#18 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 07 March 2011 - 09:20 PM

Ne bih ja uopšte tako olako shvatao ovaj problem u smislu: "putuj i ne brini". Nema ništa gore nego kad te iz bilo kog razloga uhvate da trkeljaju na grani. Kad izlaziš, kao nema veze, a kad ulaziš, odjednom: " A kud si ti, Čedo, poš'o?" Znači, primeniti sve mere predostrožnosti, neće da se baci.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#19 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 March 2011 - 09:57 PM

Kad izlaziš, kao nema veze, a kad ulaziš, odjednom: " A kud si ti, Čedo, poš'o?"

Upravo zato treba OD NAŠIH da uzme potvrdu da je bicikl izneo iz zemlje, što mu daje pravo da ga posle tu i vrati, a ujedno je i ostalima potvrda da ga nije ukrao negde usput. A ako treba da ceo put provede u strahu da će ga neko negde zbog nečega maltretirati, jbš put. Budala ima svuda, i može da se desi da naleti na istu - to je rizik puta. Ali oni ne mogu da mu dokažu ništa što nije skrivio, može eventualno da izgubi zbog njih malo vremena i nešto živaca, i to je sve. Zato sam rekao - neka putuje i ne brine.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#20 Boycie

Boycie
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 404 posts
  • LocationZnači Zemun

Postavljeno 07 March 2011 - 10:33 PM

Ma pusti meridu idi ganjaj ribe 3 meseca n2:smiley-love027 :mrgreen:
  • 0

2010:5050 km 2012:4003 km 2014:1671 km 2016:3492 km 2018:0896 km 2020:0000 km  
2011:6755 km 2013:1851 km 2015:2294 km 2017:2110 km 2019:0495 km 2021:0000 km





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika