Jump to content


Fotografije

Kako pravilno trcati?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
10 odgovora na ovu temu

#1 kondor

kondor
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 14 August 2011 - 12:37 PM

Obradjuju se razne teme, ali ne po meni naj vaznija kako pravilno praviti korake u toku trcanja...Sad se mislite ovaj od trcanja napravi citavu nauku, ali ima osam povredu koja me je navela da pocnem da se raspitujem kako se to pravilno trci da li je to kombinacija peta prsti ili prsti peta ili samo na prstima jos uvek nisam saznao....
O kakvoj povredi se radi, otisao sam posle krace pauze na trcanje i odlucio da zelim 10km sto sam i istrcao tempom koji mi je odgovarao, medjutim sutradan osetio sam bol ispod pete verovatno sam istegao neki ligament ili sta vec sto me je vec 3. nedelje izbacilo sa trcanja (bola nema vise pojavi se pri duzem pesacenje ali ovako u toku dana funkcionisem sasvim normalno), vozim bicikl, plivam..
Da li ima neko ko je upoznat sa ovakvom problematikom?
  • 0

#2 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 August 2011 - 12:42 PM

Evo da se javim kao bivsi atleticar,koji je morao da napusti ovaj sport upravo zbog povrede(prepona).
za pocetak odmah da te pitam u kojim patikama trcis?
ako su neke fudbalske tipa umbro ili diadora eto ti odgovora,zato sto patike za trcanje trebaju da imaju ''penast'' djon,posto se u ovim drugim ''nabija'' celo stopalo,tj. najvise peta.
  • 0

#3 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 14 August 2011 - 12:58 PM

http://www.trcanje.r... ... u-trcanja/
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#4 sarabo

sarabo
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 30 April 2013 - 06:43 PM

Ja najefektnije trcim na traci 5 min ali na brzini 9. Posle toga se osecam fenomenalno i srecno. I velika je razlika nego kad trcim 12 min na brzini 6.2.
  • 0

#5 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4264 posts

Postavljeno 30 April 2013 - 06:46 PM

Ja najefektnije trcim na traci 5 min ali na brzini 9. Posle toga se osecam fenomenalno i srecno. I velika je razlika nego kad trcim 12 min na brzini 6.2.

Jeli brate, da nisi ti neki Nionov rodjak :mrgreen: :mrgreen: .
  • 0
.

#6 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 30 April 2013 - 06:59 PM

Ja najefektnije trcim na traci 5 min ali na brzini 9. Posle toga se osecam fenomenalno i srecno. I velika je razlika nego kad trcim 12 min na brzini 6.2.

Jeli brate, da nisi ti neki Nionov rodjak :mrgreen: :mrgreen: .

Zare kralju!!!(pao sam sa stolice) n2:haha n2:hahaha n2:smiley-score010
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#7 nenaja

nenaja
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 06 June 2013 - 09:28 PM

Samo beton izbegavati inace odose zglobovi!
  • 0

#8 bjanci

bjanci
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 08 January 2014 - 04:49 PM

Beton nikako :!:
  • 0

#9 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 January 2014 - 09:52 AM

Ništa nije crno - belo pa tako i ta fama o trčanju na betonu.

Ako imate normalne patike za trčanje beton je bolji od utabane, ali neravne, zemlje.

Naravno najbolje je (verovatno) trčati samo na tartanu, ali je to za nas rekreativce nemoguće.

U stvari najbolje je kombinovati sve po malo. Malo utabana zemlja da ojačamo zglobove, malo beton/asfalt da se spremimo za ulične trke, malo trava, malo veštačka podloga.

Ima tu još faktora (stanje vaših zglobova, tetiva, težina) tako da ne postoji jedna podloga koja svima odgovara.
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#10 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 11 January 2014 - 09:56 AM

Pogledajte(pored teksta o pronaciji)snimak pri dnu strane cuvenog Gebreselasija.Brate kako covek gazi :D

http://www.trcanje.r... ... pronaciju/
  • 0

#11 Milanche78

Milanche78
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts

Postavljeno 12 May 2015 - 09:05 AM

Ništa nije crno - belo pa tako i ta fama o trčanju na betonu.

Ako imate normalne patike za trčanje beton je bolji od utabane, ali neravne, zemlje.

Naravno najbolje je (verovatno) trčati samo na tartanu, ali je to za nas rekreativce nemoguće.

U stvari najbolje je kombinovati sve po malo. Malo utabana zemlja da ojačamo zglobove, malo beton/asfalt da se spremimo za ulične trke, malo trava, malo veštačka podloga.

Ima tu još faktora (stanje vaših zglobova, tetiva, težina) tako da ne postoji jedna podloga koja svima odgovara.

 

Izbegavam beton, uvek sam trčao po zemlji , u šumi, pa još ako ima opalog lišća, bude baš meka podloga. Sada su kod mene (u šumi) napravili novu stazu, posuli šljaku, nema blata, ali ne znam da li je bolje trčati po toj stazi ili da se vratim čistoj zemljanoj podlozi.

 

Pogledajte(pored teksta o pronaciji)snimak pri dnu strane cuvenog Gebreselasija.Brate kako covek gazi :D

http://www.trcanje.r... ... pronaciju/

Mislim da imam overpronation, tj, brzo mi se izliže spoljni deo đona, naročito kod pete. Da li je od značaja da tokom trčanja se trudim da nekako gazim više unutrašnjim delom stopala?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika