Jump to content


Fotografije

Jake butine i voznja bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 MCMLXXXIV

MCMLXXXIV
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 15 March 2011 - 11:18 AM

Veliki pozdrav forumasima :)

Elem, treba mi jedno pojasnjenje, i pretpostavljam da mi ga vi mozete dati kroz vase iskustvo sa voznjom bicikla. Trazio sam po netu i ovde na forumu, i misljenja su podeljena, da li voznja bicikla jaca (deblja) butine, tj pojacava obim butina??

Obozavam da vozim biciklo rekreativno, i cesto to radim, ali osecam da mi butine jacaju, tj da se povecava njihov obim, i *izdim zbog toga, jer ionako imam previse prenaglasene butine, sto mi uzasno smeta, jer cilj mi je da njihov obim smanjim. :x Gledam profesonalne bicikliste, i nisam video da bilo ko od njih ima debele butine?! Da li je povecanje butina trenutno, a ako nastavim da vozim trosenjem masnih naslaga ce se obim smanjiti, ili ce se povecanje obima nastaviti sa voznjom? :?

Znaci moje pitanje je, da li voznja bicikla dovodi do povecanja obima butina, i da li ima neki nacin na koji mogu da smanjim obim butina voznjom bicikla? (da prelazim vece daljine; vise obrtaja pedala; podesavanjem odredjene brzine na biciklu - biciklo ima 21 brzinu)


Unapred zahvaljujem na odgovorima :wink:
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 March 2011 - 11:43 AM

Pa sad... obim svih mišića koji se redovno koriste se uvećava, tako da...

Postavljena slika


a u q kolika fotka...
  • 0

#3 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 15 March 2011 - 11:51 AM

Voženje bajka može da te dovede i do jednog i do drugog cilja. Rećiću ti nešto iz mog iskustva. Ja sam oduvek vozio težak prenos, brdo, ravno, svejedno. Dogurao sam dotle da malu šajbnu nisam više ni koristio pa sam je skinuo s pogona. Ali opet do toga sam došao nakon godina i godina takvog načina vožnje. Posledice, velika šajbna uvek pojedena, lanac isteljen u rekordnom roku i da, butine sve veće i veće :roll: Ima to svoje prednosti ali i mane.
Umeš povući gde slabo ko više ima snage, na blatu i kad prokližeš uspeš nastaviti jer melješ krupnim korakom...ali i to se plaća. Na primer, posao koji radim zahteva svakonedvno nošenje odela (pontalone, cipele, košulj, kravata), e tu sam svako odelo tj. pantalone morao da nosim na prekrajanje, jer u struku veličina ok, listovi ok, ali butine kidaju šavove.

Već neko vreme vozim sitno ili kako bi se to reklo, što više obrtaja i što manje opterećenja. Rezultati su još oskudni ali ni ne očekujem ultra brzu transformaciju, treba vremena nakon 10ak godina mlevenja...

Moj ti je predlog više obtaja i što manje opterećenja. Tokom zime u teretani na bajku gotovo da skinem opterećenje i obrćeš ko hrčak - do ludila, s vremenom pređe ti u naviku :wink:
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#4 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 15 March 2011 - 11:59 AM

Au Mixe, 'de postavi Chris Hoya? To je zver, nije covek :)

Sto kaze Julian. Mozes da postignes i jedno i drugo. Kao i atleticari. Chris Hoy bi bio ekkvivalent nekom sprinteru, dok, znas i sam, kako maratonci izgledaju. Tako i biciklisti koji voze duze relazije izgledaju "tanje". Naravno, procenat masti u organizmu takodje igra bitnu ulogu. Mozes da razvijes misice, skines procenat masti, zadrzis isti obim butine ali ona bude, onako... Vide se misici. :)
  • 0
.

#5 MCMLXXXIV

MCMLXXXIV
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 15 March 2011 - 12:12 PM

Voženje bajka može da te dovede i do jednog i do drugog cilja. Rećiću ti nešto iz mog iskustva. Ja sam oduvek vozio težak prenos, brdo, ravno, svejedno. Dogurao sam dotle da malu šajbnu nisam više ni koristio pa sam je skinuo s pogona. Ali opet do toga sam došao nakon godina i godina takvog načina vožnje. Posledice, velika šajbna uvek pojedena, lanac isteljen u rekordnom roku i da, butine sve veće i veće :roll: Ima to svoje prednosti ali i mane.
Umeš povući gde slabo ko više ima snage, na blatu i kad prokližeš uspeš nastaviti jer melješ krupnim korakom...ali i to se plaća. Na primer, posao koji radim zahteva svakonedvno nošenje odela (pontalone, cipele, košulj, kravata), e tu sam svako odelo tj. pantalone morao da nosim na prekrajanje, jer u struku veličina ok, listovi ok, ali butine kidaju šavove.

Već neko vreme vozim sitno ili kako bi se to reklo, što više obrtaja i što manje opterećenja. Rezultati su još oskudni ali ni ne očekujem ultra brzu transformaciju, treba vremena nakon 10ak godina mlevenja...

Moj ti je predlog više obtaja i što manje opterećenja. Tokom zime u teretani na bajku gotovo da skinem opterećenje i obrćeš ko hrčak - do ludila, s vremenom pređe ti u naviku :wink:


Tnx, upravo odgovor koji mi treba. =D> Ja sam u pocetku vozio na malim brzinama, recimo 1x4, 1x3, ali i posle 20km, nisam bio previse umoran, i mislio sam da time nista ne postizem, zato sam prebacio na 3x5 i padao od umora. Ali zato vec nekoliko dana osecam da me farmerke opasno zatezu, i hodam ko robot. :evil: Ok, ja imam problema sa kilazom, visok sam 190, a tezak 110 :oops: , i znam sta mi je raditi, i pored redukcije kolicine unosa hrane i nacina ishrane, moram da intezivno vezbam, i od vezbi sam odabrao voznju bicikla, jer mi to ubedljivo najvise prija,i mogu to raditi satima a da mi ne dosadi, zato mi je bitno da voznjom bicikla smanjim obim butina, a ne uradim suprotno :shock:

Dakle smanjene obima butina cu postici ako vozim po ravnom i sto duze destinacije sa sto manje opterecenja (koliko je to moguce sa mojom kilazom). A sta je sa brzinom, da forsiram brzu ili umereniju voznju?
  • 0

#6 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 15 March 2011 - 12:30 PM

visok sam 190, a tezak 110


Cim budes spao ispod 100 i noge ce ti biti 10% tanje. Otprilike.

Evo ti moje iskustvo. Pre dve godine, imao sam u februaru 117kg. Zahvaljujuci ekipi sa ovog foruma saznao sam kako da izaberem bajs, zatim opremu (SPD, sorc i ostalo ...)
Sve vise sam isao bajsom, (meseno po 1000 u proseku tih nekoliko meseci) a sve manje kolima i u septembru sam imao 93kg. S tom kilazom sam izgledao kao dehidrirani Ljubisa Samardzic pa sam digao tezinu na 97 koliko odrzavam i dan danas, bez problema. Jedem kao da imam 117 a kais 5 rupa manje. :)
  • 0
.

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 March 2011 - 12:40 PM

Dakle smanjene obima butina cu postici ako vozim po ravnom i sto duze destinacije sa sto manje opterecenja (koliko je to moguce sa mojom kilazom). A sta je sa brzinom, da forsiram brzu ili umereniju voznju?


Bitno ti je a) da se držiš u granicama pulsa gde se optimalno sagorevaju masne naslage ( s tim što se mast skida sa svega, ne samo sa mišića koji rade, tako da polako... ) i da držiš broj obrtaja preko 80 u minuti (90-100 idealno) - ovo ide jedno s drugim.

Nisi napomenuo da imaš višak. Svakako, višak će se na kraju rastopiti a mišići napumpati. E sad, koliko i šta, zavisi malo i od tvoje genetike i fiziologije.
  • 0

#8 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4264 posts

Postavljeno 15 March 2011 - 03:31 PM

Već neko vreme vozim sitno ili kako bi se to reklo, što više obrtaja i što manje opterećenja. Rezultati su još oskudni ali ni ne očekujem ultra brzu transformaciju, treba vremena nakon 10ak godina mlevenja...

Budi srecan ako nisi upropastio kolena vozeci 10-tak godina tako krupne prenose.
  • 0
.

#9 Aleksej

Aleksej
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationTetovo, Makedonija

Postavljeno 16 March 2011 - 12:04 AM

višak će se na kraju rastopiti a mišići napumpati.

Mixi je u pravu, ako vozis 80-100 obr/min. izgubices masne naslage (sa umerenom kolicinom hrane) a za misice ne moras da brines, ako uopste i narastu to ce biti zanemarljivo i neprimetljivo. :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika