Jump to content


Fotografije

Nakamura bajk. Kupiti ?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
47 odgovora na ovu temu

#1 marinbgd

marinbgd
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 12 August 2008 - 01:02 AM

Pozdrav svima.

Odmah da pocnem: naleteo sam na Nakamura bicikle u Intersportu u Rodicu megamarketu. Svideo mi se posebno posto mi se cini da je oprema dobra, a i ima popust 30%. Bicikl koji sam gledao je 25000din, sa popustom skoro 100e manje. Do sad sam vozio i vozim i dalje MTB deltin neki stari i voleo bih da ga promenim. Mali mi je:) Ovaj Nakamura nije MTB, ali nije ni kao "drumas". Dodje mu negde izmedju. Tockovi 28", dosta tanje gume nego MTB, 3x8 brzina. Oprema(menjaci, rucice, ...) je shimano ali nemam pojma oznake.

Vozio bih najvise po drumu, ali volim ponekad i da skrenem "offroad". Ovaj deltin mtb je dosta izivljavanja preziveo hehe. Nakamuru bih verovatno morao manje da drndam, ali ok... Svejedno, mtb mi ostaje kakav jeste i njega bih vozio offroad kad zazelim.

Hteo bih da pitam pre kupovine za "dozvolu" clanova foruma:) Tezak sam 95kg i imam 185cm visine. Pretpostavljam da ram treba biti XL ili 22" (odakle dokle se ovo meri uopste, nisam nesto nasao na forumu) jel? Na sta da obratim paznju u vezi te shimano opreme? - ovde mislim na savete tipa "ako vidis da je menjac shimano xt (ili koji vec), nemoj ni slucajno da kupis" ili "pazi na taj-i-taj amortizer". Eh, da, bicikl ima "prednji" amortizer, pa se bojim, posto je tako jeftin, da nije neki krs i da je bolje da ga nema, ali opet nema drugog izbora jer nema drugog modela... So, ako moze neko da ponovi kojih se bese tih amortizera i menjaca treba cuvati, a koji mogu da "zapadnu" s obzirom na cifru celog bicikla...

Zahvaljujem unapred za odgovore i jos da dodam da je forum odlican. Zao mi je sto se ranije nisam setio da ga potrazim jer sam nasao mnostvo dobrih saveta. Obracam se ovako, posto ne mogu u moru informacija da se snadjem, a i nema puno o Nakamura brendu...
  • 0

#2 marinbgd

marinbgd
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 12 August 2008 - 01:46 AM

Naknadno sam se setio..
Jel' bih imao problem sa servisom ako bih kupio tu nakamuru jer nije "standardan" tj. nije mtb ?
Ili je to sve isto, sve pase kao za mtb srednji, zadnji pogon, blabla, samo su tockovi i ram veci ?
  • 0

#3 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 12 August 2008 - 08:55 AM

Са сервисом нећеш имати никаквих проблема, све то је, да кажемо, стандардна опрема.

Што се осталог тиче, помогло би да си на неком папирићу жврљнуо ознаке са мењача и амортизера.

Шимано ХТ никако не треба избегавати, ево како иду ознаке код Шимана, од најјефтинијег до најскупљег модела:

- Turney (најјефтинији),
- Acera,
- Altus,
- Deore,
- LX,
- ХТ,
- XTR (најскупљи)

Што се величине рама тиче, то је ту негде, лепо си одредио (22').

--
Edit: Исправио сам ранг листу.
  • 0

--


#4 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2008 - 10:40 AM

Eво како иду ознаке код Шимана, од најјефтинијег до најскупљег модела:

-TURNEY
- Acera (најјефтинији),
- Altus,
- Deore,
- Deore ХТ,
- LX,
- XTR (најскупљи)



Nemoj da mi zaboraviš Turney kada krasi 70% naših bicikala :mrgreen: :)
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#5 marinbgd

marinbgd
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 12 August 2008 - 10:44 AM

Psiho, hvala, bas to mi je trebalo sto si napisao!

Evo, malopre sam bio opet da vidim bicikl. Stvarno je dobar. To mu dodje kao neki CityBike, ali nema one blatobrane, korpe i td. Pa, gume tanke, glatke, znaci, klizi po stazi 100%! Trebao sam da ponesem fotoaparat da slikam. Mozda sledeci put.

Na amortizeru pise "Sunride" ili tako nesto, sigurno pocinje na SUN. *SUNTOUR, sad sam video*
Rucice menjaca su one sto imaju 2 poluge, jednu za povecanje i drugu za smanjenje brzine i neki indikator plasticni. Oznaku nisam video, ali je shimano. Zadnji menjac je Deore, a ima i model sa Altusom. Doduse, ovaj sa deore je 30 000 pa popust 30% na to. Malo skuplji, ali bih to uzimao sad kad mi je psiho napisao sta je sta. Ostalo ne znam... Meni se cini da je to dobro za neku cenu od 20000din (sa popustom), hm ?

Iskrnuo je samo problem sto imaju 10 bicikala i 10 zenskih ramova. Nema vise nijedan muski! Kazu da su dobili novu posiljku, pa da se javim popodne kad izloze da vidimo sta su novo dobili.. Sad kad nijedan nije takav City vec sve neki mtb...

Eto, kad ja cekam...
  • 0

#6 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2008 - 12:09 PM

Nemoj se zaletati sta pise na zadnjem menjacu! Moze pisati i XT, a jedan menjac ne cini dobar bajs vec caka za bolju prodaju.

Nakamura ili u prevodu "firmirani krsevi" nista nisu bolji od naseg Capriola ili Polara. Video sam toliko lepih Nakamura sa opremom koja se stavlja na basjeve ispod 100 eura, i prodaju se sa zvakom, napisana veca cena koja je ujedno i precrtana ispod koje stoji manja cena i ono cuveno "akcija" 8)

Kad kupujes bajs gledaj firma koja prodaje da ima svog servisera, koji nije Bogu iza tregera u suprotnom sve placas.
  • 0

#7 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 12 August 2008 - 02:27 PM

- Acera (најјефтинији),
- Altus,
- Deore,
- Deore ХТ,
- LX,
- XTR (најскупљи)

'Mala' greska ide LX,XT,XTR(ne omalovazavaj mi omiljenu grupu tj XT :mrgreen: )
  • 0

#8 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 12 August 2008 - 02:51 PM

Ај' што сам Турнија заборавио али како ли ставих да је LX испред ХТ-а :? То је већ лапсус. Ево, променио сам горе!

Сантур је пристојан амортизер, али зависи који модел... На овом мом аватару са леве стране, возим бицикл са Сантур амортизером, па се сит навозих. Сад сам, додуше, прешао на Rock Shox.

Хари те лепо саветује, обично на бициклима ставе задњи мењач из више класе, иако остатак опреме може да буде лош. Чудо како пролази тај трик, али ето - пролази.

Најбоље је да направиш детаљан списак опреме која је на том бициклу, па лепо са тим списком да упоредиш неког Каприола, или Полара, или Genesis-а (има их у Интерспорту).
  • 0

--


#9 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Postavljeno 12 August 2008 - 07:09 PM

Mozes da bacis pogled i na Meridice...mislim da ih ima u capriolu, i u radnjici kod 25og maja. A za te pare mozes naci po nesto simpaticno.. Recimo u klasi alivio.
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#10 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2008 - 10:33 PM

Sto se tice opreme za MTB ovako bar Shimano kaze :D

Tourney
Altus
Acera
Alivio
Deore
Hone
Deore LX
SLX
Deore XT
DXR
Saint
XTR
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#11 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 12 August 2008 - 10:39 PM

Ех да, редовно нас обавештавај о свом прогресу куповине бицикла :D
  • 0

--


#12 marinbgd

marinbgd
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 13 August 2008 - 12:38 PM

Da obavestim o progresu kupovine: KUPLJENO:)

Inace, prvi utisci su odlicni! Uzivanje.. Koci odlicno, ne kao ovaj moj ubogi mtb, te sajla nece da se vrati, pa ovo-ono. Klizi po putu. A lose je sto je ipak tezak. Racunao sam stari mtb sa celicnim ramom ima oko 16kg, a ova nakamura oko 14 kg (?). Malo je mnogo:) iako je veci dosta. I lose je sto je ram 52 cm (to dodje 20"), a meni je trebao 22" tj 56cm. Merio sam posle na onu foru da opkoracis gornju sipku ispod sedista i tacno ima oko 5cm od sipke do mojih prepona. Tako da je to ipak dobro jbm li ga.

Znaci, za 20990din (spusteno sa 29990) sam dobio zadnji menjac Deore, prednji Alivio, Ram alloy 7005 (negde ovde procitah da je to jaca i laksa legura aluminijuma nego inace), a rucice nemam pojma, odozdo pise shimano st-ff60-l singapore (vazno da nije china:)), amortizer SR Suntour. Postavicu slike uvece, sad malko da izvozam.
  • 0

#13 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 August 2008 - 02:22 PM

Cestitam na kupovini, sve najbolje, da te sluzi odlicno :wink:
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#14 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 August 2008 - 06:46 PM

:D Daj sliku :D
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#15 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 August 2008 - 10:06 PM

celicnim ramom ima oko 16kg, a ova nakamura oko 14 kg (?)


Perolak. Nećeš na trke s tim pa da ti znači što nije još lakši...
  • 0

#16 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 14 August 2008 - 09:31 AM

„Heavy is good, heavy is reliable. If it doesn't work, you can always hit 'em with it.“, што рече Борис „the Blade“ (Раде Шербеџија, филм Snatch). Боље масиван рам, него да ти се деси нешто овако слично:

Postavljena slika

Честитке на куповини.
  • 0

--


#17 marinbgd

marinbgd
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 14 August 2008 - 01:00 PM

Hehe, hvala prvo na lepim zeljama. Vise se ne opterecujem tezinom, pogotovo posle ove slike:).

Evo slika sa blagim zakasnjenjem...

ceo.jpg

od napred.jpg

srednji pogon.jpg

pedala.jpg

zadnji.jpg
  • 0

#18 marinbgd

marinbgd
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 14 August 2008 - 01:10 PM

...

pedala.jpg

kocnica.jpg

volan.jpg

rucica.jpg

Juce sam presao oko 25km. To mi je standardno kad se vozim. Naravno, bude i po 40km nekad, manje retko :) Bas sam srecan i ne zalim uopste pare. Samo ovi oko mene gundjaju "ma, sta ce ti jos jedna bicikla" i "sta fali ovoj staroj" haha

Probao sam i drugarov genesis mtb (oprema za klasu bolja od moje i dosta laksi). Nije lose, kao da je "okretniji" i laksi za upravljanje, valjda i zato sto je manji i laksi, ali moj mi dodje kao da vozim mercedes:) To je i drugar zakljucio :)

Puno pozdrava!
  • 0

#19 marinbgd

marinbgd
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNBG

Postavljeno 14 August 2008 - 01:12 PM

„Heavy is good, heavy is reliable. If it doesn't work, you can always hit 'em with it.“, што рече Борис „the Blade“ (Раде Шербеџија, филм Snatch). Боље масиван рам, него да ти се деси нешто овако слично:

Postavljena slika

Честитке на куповини.



fala fala, nego, cekaj, bre, jel' ovaj zabio nos u sopstveni tocak??? jbte:)
  • 0

#20 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 14 August 2008 - 02:07 PM

fala fala, nego, cekaj, bre, jel' ovaj zabio nos u sopstveni tocak??? jbte:)


Тако некако. Чини се да му се одвалила цев кроз коју пролази врат од предње виљушке. То је ова цев што сам је заокружио на слици:

Postavljena slika

Hehe, hvala prvo na lepim zeljama.
http://www.cikloberz....php?id=991&t=1


Сит да се навозиш :D

ПС
Леп пиротски ћилим...
  • 0

--





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika