Jump to content


Fotografije
- - - - -

CikloMonitor


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 02 May 2006 - 11:38 PM

Pozdrav,

Napiso sam malo programce za pracenje sajta, kako bi olakso i vama i sebi.
Trenutna verzija je 0.2 beta. Znaci jos je u razvoju, ali glavna opcija radi a to je pracenje novih stvari u Oglasima, Novostima, Gps Trekovima i na Forumu.

Instalacionu verziju mozete preuzeti sa adrese:
http://www.cikloberz...iklomonitor.zip

Fajl je malo tezi zbog instalera, ali instaler olaksava dosta stvari pri instalaciji/deintalaciji.

Program se svaki puta startuje pri startovanju sistema i cuci u pozadini i prati da li ima nesto novo. Ako necete da se program startuje automatski izbrisite shortcut CikloMonitor iz Startmeni/Programms/StartUp/

03. Maj 2006

:D

Attached Thumbnails

  • cmon.JPG

  • 0

#2 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 03 May 2006 - 11:54 AM

Ovde mozete napisati ako imate neke predloge sta da se izmeni, doda i sl.
  • 0

#3 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 08 May 2006 - 08:38 PM

Jel koristi neko ovo sem mene :D Dajte sugestije...
  • 0

#4 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 May 2006 - 08:46 PM

Ja ga koristim i odlican je.

Predlazem da se ubaci vremenska prognoza, sto smatram da bi mnogim biciklistima odgovaralo.
  • 0

#5 chundra

chundra
  • Members
  • Pip
  • 23 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 May 2006 - 12:02 PM

Jos jedan glas kao korisnik ciklomonitor-a.

U principu za korisnike browser-a koji podrzava rss feed-ere ovaj programcic nije potreban posto si iste stavio na home stranicu sajta, a predpostavljam da i sam program radi na slicnoj bazi.

E sad sto se tice unapredjena programa bilo bi lepo kada bi mogao da napravis da se sve poruke iz otvorenog topica "unbold-duju" a ne manuelno da kliknes na svaku za koju si siguran da si procitao, ako sam bio dovoljno jasan :)
I eventualno neki detaljniji opis sta nas ceka na linku. Recimo ako se radi o forumu moze pored linka za dati post da stoji i ko ga je postovao ...

Ideja vremenske prognoze je na mestu ako bi bio tacniji nego ovi na hidmet zavodu :)
  • 0

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 May 2006 - 01:39 PM

koristio bih ga i ja, ali takodje koristim linux ;)

a mrzi me da se zamlacujem sa RSS-om u firefox-u i ne mrzi me da jednom - dvaput dnevno dodjem i ulogujem se :D
  • 0

#7 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 09 May 2006 - 01:40 PM

Programcic je radjen na brzaka, nesto sam bio dosta kratak sa slobodnim vremenom.

U principu za korisnike browser-a koji podrzava rss feed-ere ovaj programcic nije potreban...

Za sada, tacno tako. Program sam i napiso za ljude koji ne znaju mnogo o rss.u i koji nemaju rss reader niti znaju kako sve funkcionise.
Moglo bi se reci da je ovo trenutno namenska, slabija verzija nekog Rss readera.

da se sve poruke iz otvorenog topica "unbold-duju"

Moglo bi nesto slicno da se odradi. Razmisliscu o ovom problemu u narednoj verziji. Za sada, otvoris prvu poruku, a ove ostale boldovane naslove iz istog topica samo preskocis. Kad sve pregledas samo kliknes na ono dugmence levo gore iznad liste i on unbolduje sve preostale stvari.

I eventualno neki detaljniji opis sta nas ceka na linku

Mozda kratki deo poruke na primer.

Ideja vremenske prognoze je na mestu ako bi bio tacniji nego ovi na hidmet zavodu :)


Hehe, prognozu tesko da mogu ubaciti, sem ako ovi iz hidmeta ne puste neki javni XML fajl, pa da se grebemo od njih :)
Ali mogu ubaciti trenutno vreme 8)


Ja sam ranije razmisljo da ubacim i neku "Chat" opciju. Tipa ko zeli moze da bude vidljiv drugim CikloMonitor korisnicima kada je Online i onda mogu da cavrljaju. Ali mozda tada Forum gubi svoju svrhu...
  • 0

#8 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 09 May 2006 - 01:50 PM

koristio bih ga i ja, ali takodje koristim linux ;)


Mozda jednom bude i neka verzijica za Lin :wink:

Da zaboravih da napomenem. Jos jedan razlog zasto sam ugradio RSS i za forum je taj sto forum oce malo da zeza. Tj. primetili ste ponekada da ste ulogovani na sajtu a na forumu niste pa vas onda kasnije reloguje kada pisete novu poruku ili ako kliknete na Login.
To je zbog toga sto sam koristio neki kod da kada se vrsi logovanje na sajt, da se odma loguje i na forum. E sad to nekad radi kako treba nekad ne.
Glavni problem koji ovo logovanje stvara je sto opcija "Pregled novih poruka" na forumu, spisak novih poruka prikaze samo pri prvom otvaranju glavne stranice ili sl. tako da cesto kada dodjete na forum gde iako ima novih poruka forum ih ne signalizira...
  • 0

#9 Triatlonac

Triatlonac
  • Members
  • Pip
  • 11 posts
  • LocationPanCevo,Starcevo

Postavljeno 06 April 2008 - 01:13 PM

Program je maher nema sta! :twisted:
  • 0

#10 pavle93

pavle93
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationNis

Postavljeno 09 January 2010 - 05:49 PM

Program je dosta fin.
Probacu da u narednih nekoliko nedelja napravim programce koje ce sluziti za pracenje treninga (bilo je o ovome reci u nekoj od tema na forumu).
  • 0
2010: 4215 km
2011: 6021 km
Google Picasa album: http://picasaweb.goo...avle.specijalac
Putopisi sa mojih ciklotura: http://pavlerandjelovic.wordpress.com/

#11 ivica74

ivica74
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 20 November 2010 - 07:41 PM

jednostavno a dobro i korisno :D
  • 0

#12 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 20 November 2010 - 11:10 PM

i napravljeno davne 2006. godine :) ali uveliko su browseri sa integrisanim RSS citacima preuzeli funkciju ovog malog programceta :)
  • 0

#13 Primarijus

Primarijus
  • Members
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • LocationBaranda

Postavljeno 21 February 2011 - 10:33 AM

Ovo cudo malo baguje. Sto se tice oglasa, uredno preuzima informacije, ali sto se tice foruma, ne radi. Moram da izadjem iz programa, ponovo pokrenem i tek tada update-uje informacije.
  • 0

#14 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 22 February 2011 - 02:08 PM

Pozdrav.
Nazalost nemogu da otorim stare sors fajlove tako da je dalji razvoj ove aplikacije obustavljen.

Preporucujem da koristite neki od RSS fidova. Uglavnom browseri vec imaju podrsku za pracenje RSS-a.

Linkovi ka RSS fidovima se nalaze na glavnoj stranici sa leve strane ispod menija.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika