Jump to content


Fotografije

Preporuka za hibrida...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#1 Ecco

Ecco
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 18 April 2014 - 01:09 PM

Pozdrav svima.
Kao sto pise u naslovu, kupio bih hibrida ili slicno, za oko 250 evra.
Po mogucstvu sa v-brake i malo sirim gumama od drumasa. Vozi se asfalt, moze kruta vila. Visok sam 188cm. Ne nalazim narocito mnogo oglasa koji odgovaraju opisu. Ako moze neki predlog, hvala.
  • 0

#2 Ecco

Ecco
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 18 April 2014 - 03:35 PM

http://www.kupujempr...lter_id=9522534

Neki komentar za ovaj bajs?
  • 0

#3 stex

stex
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 18 April 2014 - 06:34 PM

Meni se bajs sviđa i kupio bih ga, da nemam biciklu. Generalno, mislim, da se ovde preteruje sa "kvalitetom" opreme i bicikala koja je potrebna za uživanje u vožnji. Kad pročitam šta se preporučuje ljudima za rekreativnu vožnju, začudim se.
  • 0

#4 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 18 April 2014 - 06:56 PM

Slazem se sa prethodnim kolegom.Ja mislim da je vazan vozac,a ne bicikl ,kod rekreativaca.Ja sam sa krsem prelazio velike kilometraze.Naravno da je bolje imati pouzdan bicikl.Ali,iako sam u mogucnosti ne bih kupovao bicikl skuplji od 300e.Ne cuvam bicikl i dok me sluzi ja ga vozim,poslije mjenjam.Razumijem i one koji bi da voze sto skuplji bicikl,ali samo ako ga voze a ne da se samo slikaju sa njim.
  • 0

#5 Ecco

Ecco
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 18 April 2014 - 07:12 PM

Bajs se, izgleda, prodao :?

http://www.kupujempr...?filter_id=1677

Kako se tretira ovaj ram, da li kao mtb, treking, drumas? pise 50cm..
  • 0

#6 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 April 2014 - 12:08 PM

Hahaaa...a vidi, ima ga i na KP ovaj prodavac. Njemu je sve DEORE (i sto jeste i sto nije). :lol: #-o
  • 0

#7 Ecco

Ecco
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 19 April 2014 - 04:22 PM

Da, vidim da je acera. Nema veze. Vise me zabrinjava velicina rama, mislim da je ovaj ipak mali.
  • 0

#8 zdenko

zdenko
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 04 June 2014 - 06:31 PM

i ja trazim hibrida nekog tu do 400 eura sa dobrom opremom jer idem puno uzbrdo po asfaltu pa treba masinica da idrzi tolike uspone pa ako ima neko da mi pomogne jer se ne razumijem toliko bas u opremu visok sam 1.89 a unutrasnja duzina noge 0.91 ima li kakav predlog?


  • 0

#9 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8884 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 June 2014 - 05:14 AM

i ja trazim hibrida nekog tu do 400 eura sa dobrom opremom jer idem puno uzbrdo po asfaltu pa treba masinica da idrzi tolike uspone pa ako ima neko da mi pomogne jer se ne razumijem toliko bas u opremu visok sam 1.89 a unutrasnja duzina noge 0.91 ima li kakav predlog?

 

Ako napred ima 3 lančanika, imaćeš dovoljan raspon brzina za uzbrdice. Mada, ako želiš baš spor prenos za uzbrdo: MTB sa krutom vilom je bolji (manji točkovi, pa efektivno dobijaš još sporiji prenos).

 

Za veličinu ti ovo može pomoći: izabereš tip bicikla, ukucaš te mere i dobiješ okvirno veličinu.

 

http://www.ebicycles.com/index.php


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#10 zdenko

zdenko
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 05 June 2014 - 07:50 AM

ne bih htio mtb sad sam prodao scott-a jer vozim sa drugom i prelazimo po 100 km svaki 2-3 dan,on ima 28 tocak i tanke gume pa po ravnici skoro i da ne pedala dok ja konstantno moram pa sad ne znam sta da uzmem izdvojio bi do 450 eura za neku letilicu ali ne znam bas imam ponudu za jednog hibrida sa tiagra i ultegra opremom 500 eura ga cjeni mbk je ram,e sad da li valja to ne znam koju opremu je najbolje uzeti?


  • 0

#11 zdenko

zdenko
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 05 June 2014 - 07:53 AM

a svidjelo mi se i ovako nesto,ne znam vrjedi li bas za ove pare

http://www.2bike.rs/...-1#.U5AhrCiPbDI


  • 0

#12 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 05 June 2014 - 08:13 AM

moj savet ti je da negledas bajkove lepe na izgled :D jer su obicno po 20-30% skuplji od onoga sto stvarno nude a nekad cak i vise....sve zavisi od prodavca....ja licno gledam malo ostecenije i ne tako aatraktivne biciklove jer su dosta jeftiniji, jedino ako bas ti hoces nov ili skoro nov pa ajd...al opet onda ti ne treba polovni :D tako da ako ti izged nije bas bitan a perfomanse jesu za taj giant je po meni puno 650e :D jer ipak je to tiagra sa po kojom 105icom(tiagra je ispod 105) .....znaci mozda jedino da sacekas jos malo ako ti se basne zuri pa da uhvatis nesto ako iskoci...:D


  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#13 zdenko

zdenko
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 05 June 2014 - 11:36 AM

spustio bi mozda na 500 e on... a bez bickila sam bzv skros ubih se od dosade,i navikao sam svaki dan da vozim skoro mozes li mi preporucit koja je oprema dobra za asfalt malo duze kilometraze do 150 km. sta da trazim i gledam?


  • 0

#14 zdenko

zdenko
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 05 June 2014 - 12:53 PM

valja li ovako nesto za ove pare http://planetbike.rs...ite-2013-/7761/


  • 0

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8884 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 June 2014 - 03:14 PM

ne bih htio mtb sad sam prodao scott-a jer vozim sa drugom i prelazimo po 100 km svaki 2-3 dan,on ima 28 tocak i tanke gume pa po ravnici skoro i da ne pedala dok ja konstantno moram pa sad ne znam sta da uzmem izdvojio bi do 450 eura za neku letilicu ali ne znam bas imam ponudu za jednog hibrida sa tiagra i ultegra opremom 500 eura ga cjeni mbk je ram,e sad da li valja to ne znam koju opremu je najbolje uzeti?

 

To pedalanje ima veze sa položajem sedenja (koliko vetar bije), kvalitetom guma, centriranošću točkova - tek na kraju sa tih 2 inča razlike u felni, kao i u debljini same gume.

Drumaš je još bolji od treking bicikla, ali treking (sa 28 točkovima krutom vilom) je neka zlatna sredina. 

 

Taj bajs što si stavio, iz radnje, je OK. Da li vredi? Vredi svaki ako se voziš dosta i ako ti ga ne ukradu. Ako ćeš ga ostavljati ispred radnje, pijace i slično, onda je sve preko četvrtine tvoje mesečne zarade čisto bacanje para i velika briga.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 zdenko

zdenko
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 05 June 2014 - 06:23 PM

pa jeste ali moje je misljenje da je bolje uzet nesto polovno sa dobrom opremom nego novo sa losom ne bih htio da se zeznem, vise ne znam ni sta trazim koliko sam oglasa pregledao hahaha...


  • 0

#17 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 05 June 2014 - 10:51 PM

ovaj cannondle je sto se tice opreme uzasan mislim da ima altus od koga je jedino losija acera( tourney da ne spomnjem njega ne znam ni ko izmisli) , kosta nesto malo slabije od 390e ako se ne varam....Jeste on nov ali ja sam opet vise za polovne jer za te pare mozes uloviti vrlo lepu 105icu ili mozda noviju tiagru...e sad koju opremu da gledas? ako vec prelazis toliko koliko kazes ( 150km nije nimalo malo ne moze to bas svako :D ) ja bih gledao ipak neku 105icu pa ako treba i malo vise da izdvojis para...ali koliko para toliko i muzike...sto se tice opreme ostale kod shimana imas soru, ona je najniza klasa i nju ti ne preporucujem jer nije toliko dugotrajna i dosta ce ti se kvaritii ako vozis malo duze...tiagra je malo bolja od sore mehanicki ali ni ona nije toliko izdrzljiva....e sad 105ic je izdrzljiva ne bas ko ove dve iznad grupe ali je tehnicki jaca od sore i tiagre ali slabija normlano od ultegre i djure :D e sad posto gledas hibride tu znaju nekad od opreme da se pojave i mtb delovi za njih bi t i preporucio Deore( ne xt nego obican) on je sasvim ok tu je kao 105ica u ranku znaci nije prejak ali nije ni klosarski...tako da samo polako strpljivo jednom ce nesto izleteti....ja u poslednje vreme nemam nesto vremena u fazi sam popravljanja ocena pa ne uspevam da pregledam oglese tako cesto pa ni ne mogu ti nesto predloziti konkretno ali cim ugledamnesto do 400e fino ja ti javljam


  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#18 zdenko

zdenko
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 05 June 2014 - 11:02 PM

e pa bolje onda polovno sa ultegrom ili 105 shimano ali kako se sajt modifikovao sve se pogubilo nista ne mogu nac da mi se svidja dobro bi mi dosao svaki savjet ko vozi tako duze distance skupio bi mozda i do 500 eura ali ocu da mi traje to biciklo jedno 2-3 godine ne bi ga stedio hvala na savjetu:)


  • 0

#19 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8884 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 June 2014 - 04:21 AM

pa jeste ali moje je misljenje da je bolje uzet nesto polovno sa dobrom opremom nego novo sa losom ne bih htio da se zeznem, vise ne znam ni sta trazim koliko sam oglasa pregledao hahaha...

 

 

 

Što se opreme tiče, Altus je ispod Acere, koja je meni fenomenalno radila posao na hibridu (dok mi ga nisu maznuli   :)   ).  Za hibrida ne bih davao novce za išta bolje od Acere. Jeste Deore najbolji po pitanju kvalitet-trajnost, ali i košta, baš dosta.

 

 

Ako se razumeš baš dobro, znaš da se cenjkaš - onda se isplati polovno. I ako ćeš bajs ostavljati zaključan. Što jeftinije, polovno. Kod polovnih je uglavnom fora što je oprema ishabana, nekad više, nekad manje. Nova Acera neće raditi puno lošije od razdrndane Deore. Ako znaš dobro proceniti, videti, onda je druga priča. Mada i tada ostaje faktor vreme: gledanje puno bajseva, zivkanje...

Da - za drumašku opremu - Sora je dovoljno dobra, ne mora 105, ili Ultegra. Lepo, super, ali skupo. Osim ako se trkaš. Vozio sam sa dečkom koji ozbiljno trenira i dobar je, a vežba na nekom prastarom trkačkom iz osamdesetih, sa menjačima na donjoj šipki rama. Ništa mu nije smetalo da nas sve zajedno ostavi.  :)

 

Ovaj bajs ima poluge menjača što se pomeraju kao poluge, bez indeksa, neka no-name Shimano klasa. Menjači i oprema su najniža klasa koja se može kupiti. Išao je po stotinak km u danu po Fruškoj, vožen zimi po snegu svaki dan  -nema šta nije preživeo. Od 1996. do danas.

 

DSCF5376_zps83e3473e.jpg

 

 

Moj savet je da dok radi bicikl, voziš njega. Ako ti drugar ne beži daleko u vožnji.   :)

 

Lep bicikl je super stvar, ali i košta. Ja imam drumaša koji lepo i brzo ide, sa super opremom, ali 99% vremena sam na ovom gore "kršu", jer njega smem da zaključam, ostavim kad nešto obavljam i slično. Sporiji jeste, ali ako su brzina i efikasnost na prvom mestu, onda rekumbent. To ide stvarno brzo, leti i u odnosu na drumaš.   :)

 

 

Ne znam koliko sam ti pomogao uopšte.   :)   Nezahvalno je drugom preporučiti polovan bajs iz oglasa. Čak i uživo da vidiš stanje, ostaje faktor cene - neko misli da je previše para (kad si već kupio pogotovo - onda su svi znali da ima jeftinije).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#20 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 06 June 2014 - 07:16 AM

Za hibrida ne bih davao novce za išta bolje od Acere. Jeste Deore najbolji po pitanju kvalitet-trajnost, ali i košta, baš dosta.

Pa kako on kaze da bas dosta vozi vozi mislim da bi mu ove nize klase brzo propevale i otakzale :D tako da opet ako je spreman da da malo vise kao sto kaze do 500e moze da nadje skorz fin hibrid za te pare

 

Da - za drumašku opremu - Sora je dovoljno dobra, ne mora 105, ili Ultegra. Lepo, super, ali skupo. Osim ako se trkaš.

 

Ja mislim da je za rekreativnu voznju sve preko 150ice preterivanje :D ajd ako treniras ili se takmicis...E sad da je skupo jeste cak su grupe malo skuplje nego od mtbova..E sad pet ista prica ko i za ove gore , ne bih mu preporucivao soru jer ako vozi toliko dugo i ona ce se brzo kvariti...

 

 

Evo bacio sam sad malo poglead na oglase i edino sto sam nasao od hibrida da mi se svidja je ovaj http://www.2bike.rs/...-4#.U5FoVnZq3cc Ne kazem da je dobra ponuda, malo je skuplji bas zbog izgleda ali meni se svidja sve mu je na mestu...mislim da sam video jedan slican ovome samo tamno sivi ali mu je drugacija vila sto se meni ne svidja...ali je 20e jeftinije


  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika